|
Ужгородська міська влада, відділ МНС в м. Ужгороді та ДАІ просять водіїв – ужгородців та гостей міста – не паркувати авто на люках, під якими розташовані гідранти.
Загалом у місті є близько 400 пожежних гідрантів, - інформує відділ МНС, наголошуючи: більше проблем в центральній частині міста, де припарковані автомобілі заважають рятівникам користуватись гідрантами. У випадку пожежі рятувальники не матимуть доступу до пожежних гідрантів. «Законодавства, яке мало б передбачати заборону встановлення транспортних засобів на пожежні гідранти, немає. Ми намагаємось замалювати пожежні гідранти червоним кольором, малюємо на бордюрі червоні смуги, що означає, що там встановлений гідрант, щоб водії бачили ці місця і не паркували авто, але позначення не означає заборону парковки. Тож ми звертаємось до водіїв з проханням звертати увагу на гідранти і не паркуватись в цих місцях», – кажуть рятувальники. Вони наголошують: «У пожежній машині вистачає води на час від 5 до 10 хвилин гасіння пожежі, і, звичайно, треба поповнювати запаси, використовуючи гідрант. Але дуже часто через припаркований автомобіль ми не можемо скористатись гідрантом, доводиться шукати інший і це подовжує час гасіння пожежі».
«Зараз питання паркування та відповідальності водія транспортного засобу не є врегульоване на законодавчому рівні, але «Правилами пожежної безпеки України » зареєстрованими в Мін'юсті 04.11.2004 року № 1410/101009, чітко вказано натупне: Дороги, проїзди й проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути завжди вільними, утримуватися справними, взимку очищатися від снігу. Забороняється довільно зменшувати нормовану ширину доріг та проїздів.
Враховуючи вищевикладене, ми звертаємось до всіх мешканців та гостей Ужгорода з проханням при паркуванні транспортних засобів в центральній частині міста чи в інших районах, звертати увагу на позначки, які є на стінах та на бордюрах. І мати на увазі: не можна паркуватись близь гідрантів, на люках, під якими вони розташовані, на засувках. Ми повинні в будь-який момент реалізувати доступ пожежників до гідранту.
За інформацією відділу МНС в м. Ужгороді
|
|