|
"Найгарячішим" питанням на сьогоднішній, ХІІІ, сесії Ужгородської міської ради була тема водопостачання. У підсумку було прийняте рішення про надання згоди на укладення договору про спільну діяльність. Ідеться про залучення інвесторів в міський Водоканал, що дозволить підприємству вийти зі скрутного фінансового становища та забезпечити у місті якісне водопостачання.
Як перед розглядом наголосив міський голова Віктор Погорєлов, зараз усі матимуть змогу дізнатися, чого хочуть депутати для ужгородців – води чи мильних бульбашок. Адже такий крок – винесення на порядок денний сесії цього проекту рішення - викликаний нагальною потребою давати раду з Водоканалом, котрий через борги за електропостачання (що накопичуються через різницю в тарифах) отримував попередження про відключення з боку "Закарпаттяобленерго".
"Протягом півтора року міська влада шукала інвестора для підприємства. Ми ще перед виборами сказали, що не підтримуємо схему концесії, і новий депутатський корпус зі мною в цьому погодився. За цей час ми виграли 42 суди, і не віддали Водоканал сумнівній компанії "Ізюм-вода". Нині ж є пропозиція піти іншим шляхом і організувати спільне підприємство, залучивши у Водоканал інвесторів, при тому, що майно підприємства лишається комунальним, у власності міської громади. Інвестор же вкладатиме кошти для осучаснення підприємства і лобіюватиме його інтереси у Кабінеті Міністрів, зокрема щодо відшкодування різниці в тарифах, робитиме все, аби покращити стан справ. Зараз Водоканал боргує "Закарпаттяобленерго" 22 мільйони гривень, й залучення інвестора вирішує цю проблему. Він зобов’язується вкласти у систему водопостачання міста близько 30 мільйонів за кілька років (зокрема, в оновлення обладнання, чим буде зменшено енергоємність), і якісно покращити надання цих послуг в Ужгороді", - розповів Віктор Погорєлов про проект, зазначивши, що діяльність перебуватиме під контролем міської влади і що ті, хто зараз не підтримає цей рішучий крок, просто не хоче для ужгородців якісного водопостачання.
Проект зазнав жвавого обговорення, були внесені певні уточнення. Так, договір про спільну діяльність має пройти затвердження сесією. Також за ініціативою міського голови з представників депутатських фракцій створено робочу групу. яка вивчатиме питання, і навіть – у місті, де уже діє така ж схема. А у вересні Водоканал має представити на розгляд сесії програму розвитку, - інформує прес-служба Ужгородської міської ради.
У підсумку голосування показало, що депутатів, котрі все ж готові прийняти рішення заради забезпечення ужгородців якісним водопостачанням, більше - проект був прийнятий. Як акцентував Віктор Погорєлов, сьогоднішнє рішення є першим кроком, який дасть змогу рухатися далі, починати спільну діяльність для покращення справ з водопостачанням у місті. Робота триватиме, буде відкритою, а за підсумками уже за 10 місяців–рік ті ужгородці, які ще позбавлені цілодобового водопостачання, мають його отримати.
|
|