|
У вівторок, 31 липня, міський голова Віктор Погорєлов на прес-конференції розповів про те, як Ужгород пережив буревій, який добряче потрусив Ужгород у ніч на 30 липня. Як відомо, містом пронеслася гроза зі шквальним вітром, і такого урагану обласний центр не знав протягом багатьох років.
"Загальний підсумок такий – служби, які відповідають за життєдіяльність міста, впоралися з ситуацією. Вже о другій годині ночі служби взялися до роботи, працівники МНС підключилися одразу, взявшись за вивалені дерева, які впали на дороги, активно почали працювати і міські комунальники. І о четвертій ранку мій заступник Віталій Семаль мав інформацію про стан справ і координував роботи, уранці ж продовжилася ліквідація тих наслідків, які не усунули вночі. Маю відзначити, що добре спрацювали і фахівці МРЕМ, адже вночі сталося чимало обривів ліній електропередач".
Мер інформував - загалом у цифрах підсумок такий: не враховуючи паркової зони, в Ужгороді впало близько 30 дерев, і ще багато були пошкоджені – попадали крупні гілки. Чимало такого трапилося в скверах, на Київській набережній, вулиці Собранецькій, біля хімфаку і ректорату УжНУ, де впали великі дерева, і також на Кальварії.
Віктор Погорєлов акцентував: "Цей буревій показав нам, що, працюючи над оновленням озеленення у місті, ми ідемо у правильному напрямку, роблячи максимум для того, аби під час такої негоди зменшити падіння старих дерев. Ми виконуємо ці роботи вже майже протягом двох років, і в 2011-му та 2012-му багато дерев були короновані, як, до прикладу, оті великі тополі. Це – потрібно робити. Необхідно оновлювати озеленення міста. Наступного року ми робитимемо все, аби дати раду отим близько аварійним деревам, які є в місті (а їх понад 400), звісно, усе погоджуючи з біологами та екологами. Дерева будуть вирізатися, до речі, вартість заміни одного великого дерева – від 4 тисяч гривень. Так, це коштує дорого – вирізати навіть ті дерева, котрі були посаджені багато років тому без узгодження зі службами, зокрема, архітектурою. Таких дерев чимало росте в мікрорайонах – їх посадили самі мешканці десятиліттями тому, зараз дерева виросли, руйнують фундаменти, загрожують впасти на будинки – ми маємо багато звернень щодо цього…" Безпланова висадка дерев у підсумку – через роки - призводить до аварій, - наголосив мер.
"Що ж до дахів, то, на щастя, Бог нас вберіг від катастроф і надто великої кількості знесених покрівель. Але пошкодження таки є. О другій годині ночі ми вже мали інформацію, що на споруді гаража станції "швидкої допомоги" вітер зніс бляшаний дах площею до двохсот квадратних метрів, і зараз ми вишукуємо кошти (це від 100 до 150 тисяч гривень) на нове покриття. На вулиці Котляревського на приватному будинку, де живуть 4 родини, теж знесло дах. І ви вже знаєте, що покрівлю знесло з універмагу "Україна", на щастя, будівля застрахована, міські ж служби вчора і сьогодні виходять на місце, аби скласти акт щодо руйнувань під час буревію".
Мер розповів: учора, у понеділок, служби прибирали місто, аби якнайшвидше очистити вулиці від впалих дерев і гілок, залучили до роботи всіх - і муніципальну міліцію, і комунальні підприємства. Всі взялися до роботи активно. До прикладу, відзначив мер, Водоканал відповідає за сквер за ОДА, і з самого ранку понеділка працівники підприємства прибирали гілки, лагодили огорожу. "Я вдячний усім, хто допоміг, адже лише разом ми можемо робити все швидко і якісно. Звісно, усунення наслідків негоди триває – роботи багато", - сказав Віктор Погорєлов.
До речі, мер одразу наказав усім ЖЕУ (житлово-експлуатаційним організаціям) міста здійснити детальне обстеження територій – і щодо пошкоджених дерев, і щодо поруйнованих дахів. До прикладу, під час бурі доволі відчутно постраждала покрівля 5-поверхівки на вул. Грушевського, 25 - потрібно ремонтувати близько 600 квадратних метрів. У вівторок міські служби вийшли на місце з попереднім обстеженням, далі складатиметься акт про пошкодження та уточнюватиметься кошторис ремонту, аби відтак відшуковувати можливості полагодити дах. |
|