Губернатор зустрівся з міськими і селищними головами області
Додано 21.08.2013
21 серпня у приміщенні Закарпатської облдержадміністрації відбулася робоча нарада губернатора з міськими і селищними головами області. За словами Олександра Ледиди, проблеми Тячева, Чопа, Ужгорода чи Мукачева майже ідентичні: «У кожного міста і селища вони одні і ті ж. Відмінність їх здебільшого полягає тільки у цифрах, які напряму залежать від площі міста. Тепер на порядку денному підготовка до зими. Це опалення навчальних і дошкільних закладів, перевірка котелень, закупівля дров тощо».

Розглянули на засіданні і питання обслуговування багатоквартирних будинків, розчистки водоочисних споруд і фінансування з казначейства, яке проходить не зовсім безболісно.

Проблемним є і питання відновлення водопровідних мереж, які в багатьох населених пунктах вже застарілі, а замінити їх тільки за державний кошт – нереально. Зважаючи на це, керівники селищних рад, зокрема Міжгірської, хочуть випробувати досвід Ужгорода зі створення ОСББ, аби мешканці теж брали дольову участь у фінансуванні робіт.

Про позитив від створення ОСББ говорить і міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов: «В Ужгороді понад 1000 багатоповерхівок. На базі близько 90-ти з них уже створені ОСББ. І місто надає їм допомогу. Всі дії виконуються в правовому полі. За умови передачі гуртожитків на баланс мешканців, ми теж ставимо перед ними умови щодо створення таких об’єднань. Я гадаю, цей правовий шлях є дійсно правильним. Держава нам, за відсутності коштів, вже в цьому плані не допоможе, а тому ми самі повинні піклуватися про дім, у якому живемо».