|
З великим сумом ми дізналися про те, що 18 серпня, на 80 році, життя залишив нас один з найбільших друзів Ужгорода, почесний громадянин нашого міста, колишній обер-бургомістр міста-побратима Ужгорода Гюнтер Метцгер.
Гюнтер Метцгер народився 23 січня 1933 року. Він – людина відома не тільки в Дармштадті, але й в усій Німеччинні, його батько більше десяти років керував містом, а син продовжив справу і традиції батька. Більше дванадцяти років він обирався жителями міста обер-бургомістром.
Метцгер виробив для себе оригінальний спосіб життя. Стриманий у харчуванні, худорлявий, завжди підтягнутий, ніколи не проводив відпусток у санаторіях, пішки проходив тисячі кілометрів з рюкзаком за плечима. Постійним супутником у його подорожах була його дружина. Чудовий сім'янин. Виховав не тільки своїх дітей, але й дітей сестри дружини, яка загинула в автомобільній катастрофі.
Пан Метцгер був ініціатором початку дружніх контактів з нашим містом. За його сприяння в Ужгороді 1990 році було проведено дитячі Олімпійські ігри. Дармштадтом було надано велику фінансову допомогу для поїздки дитячої олімпійської команди Ужгорода на ігри в Гамільтон (Канада) у 1994 році. В роки керівництва Гюнтера Метцгера Дармштадтом уже в перші два роки м.Ужгород отримав з Німеччини допомогу на більш, ніж 450 тисяч німецьких марок.
Особливо важливими були для нас медикаменти і медична апаратура. Серед отриманого - три апарати штучна нирка, один апарат для наркозу, декілька рентгенівських апаратів «Сіменс», функціональні ліжка, один апарат УЗД, кілька крісел для стоматологічних кабінетів, інструментарій, декілька систем для переливання крові тощо. На першу річницю Незалежності України пан Метцгер на багатолюдному зібранні на Театральній площі подарував міській лікарні автомашину швидкої допомоги марки «Мерседес», обладнану кардіологічною апаратурою.
В ці роки з Ужгороду до Дармштадту було відряджено групи працівників міськвиконкому, депутатів міської ради, директорів підприємств, творчих колективів, учителів та учнів, представників комунальних служб, міліції медичних закладів, інших категорій жителів Ужгорода для ознайомлення з життям міста-побратима і використання набутих знань для розбудови рідного міста.
Неодноразово в ці роки до Ужгорода приїжджали великі делегації Дармштадту, які зазвичай очолював сам пан Метцгер безпосередньо. Зокрема, 23 серпня 1992 року на першу річницю Незалежності України приїхала очолювана п. Метцгером велика делегація. 24 серпня року гості відвідали народне віче на Театральній площі. У присутності великої кількості ужгородців відбулося попереднє підписання угоди про побратимські зв'язки між Ужгородом і Дармштадтом. Доопрацьований варіант угоди було підписано в січні 1993 року, коли численна делегація нашого міста відвідала Дармштадт.
Пан Метцгер був ініціатором організації туристичних заїздів німців на Закарпаття. З цією метою було відкрито автобусне сполучення «Дармштадт-Ужгород». В умовах відкриття цього маршруту було передбачено, що на кожного рейсі було заброньовано два безкоштовних місця до Німеччини. Вважаємо, що це був великий успіх у наших взаємовідносинах. Згодом наше місто одержало в подарок від Дармштадта дві машини-пилососи для прибирання вулиць та два автобуси для підвозу до шкіл учнів з віддалених районів.
Важко навіть підібрати слова, які б характеризували нашу вдячність пану Метцгеру і дармштадцям за ту допомогу, яку ми одержали в той нелегкий для нас час, і зокрема:
Гуманітарну допомогу під час страшного паводку восени 1992 року; Допомогу медичним установам у формі діагностичної апаратури, приладів, ліків;
Обмін досягненнями та допомогу у галузі освіти, культури, медицини, спорту, культури;
І можливо, найголовніше - обмін делегаціями жителів міст-побратимів, які продовжуються по сьогоднішній день.
Нас залишила без сумніву видатна людина, однак – переконані – пам'ять про нього ще довго житиме в серцях ужгородців.
|
|