Завтра ужгородські депутати можуть «відповісти» на рішення Європейського суду
Додано 19.09.2013
Нарешті розв’язати «вузол», затягнутий ще у 2006-му, можуть завтра на сесії депутати Ужгородської міськради. На розгляд пропонується проект, який міг би дати можливість виконати рішення колись Господарського суду області, а згодом пілотне рішення Європейського суду з прав людини.
Сім років тому підприємцю Романасу Семйону тодішні депутати відмовили у наданні земельної ділянки під підприємництво. Чоловік оскаржив рішення в суді і Господарський суд Закарпаття задовольнив його позов. Проте рішення не було виконано, тому Семйон звернувся зі скаргами в прокуратуру, Мінюст тощо, а згодом дійшов аж до Європейського суду з прав людини. Ця «остання» європейська судова інстанція зарахувала справу до тих, яких стосується так зване пілотне рішення у справі «Юрій Іванов проти України». Пілотне рішення означає, що воно повинно поширюватися на аналогічні – «клонові» справи. За даними на середину цього року в групі, до якої віднесли і справу Семйона, – більше 200 справ, що стосуються невиконання рішень національних судів. Але кожна така справа – є вже позовом громадянина до держави Україна і передбачає виплату чималої суми коштів із держбюджету.
Завтра ужгородські депутати можуть нарешті покласти крапку у затяжній суперечці. Якщо захочуть і – проголосують.