В міській раді газопостачальники спілкувалися з власниками хлібопекарень
Додано 01.10.2013
На минулій селекторній нараді Віце-прем'єр-міністром України Олександр Вілкул просив інформувати його про підготовку до опалювального сезону та забезпечення міста продуктами харчування. А також про роботи із газо- енергопостачальними організаціями міста. Оскільки питання енергопостачання, також пов’язане з роботою стратегічних об’єктів в тому числі і хлібопекарень, сьогодні в мерії вирішили провести відповідну зустріч з представниками хлібопекарень та обсудити важливі питання.
Загалом питань, та вчасності по забезпеченню енергоносіями, у директорів пекарень не було, місто в повній мірі забезпечено хлібобулочними виробами. Єдине, що викликало дискусію це необхідність переходу до іншого постачальника газу. Заступник голови правління ПАТ "Закарпатгаз" Вікторія Томинець пояснила в чому полягає проблема. Закарпатгаз є розподільче підприємство і оператор нижчого рівня по дотриманню лімітної дисципліни. В загальній трубі є газ усіх постачальників, але не завжди постачальник газу, який працює з конкретним споживачем, може забезпечити на 1 число місяця - початок поставки, наявність виділеного і підтвердженого в установленому порядку оператором вищого рівня, а це НАК "Нафтогаз України", ліміт газу. Спочатку року в Україні відчуваються проблеми із ресурсами газу, у зв’язку з цим змінено порядок підтвердження місячного балансу газу. Згідно цього порядку місячний баланс, нафтогаз підписує 27 числа і доводить цю інформацію до закарпатгазу. За три дні оператор нижчого рівня має повідомити споживачів у яких постачальниками не підтверджені ліміти газу на 1 число місяця поставки, в разі якщо це питання не буде врегулювало із гарантованим постачальником, закарпатгаз зобов'язаний припинити газопостачання. Така ситуація склалася із двома постачальниками газу. Труднощі виникли у підприємств харчової промисловості – зокрема хлібопекарнях. Вихід із ситуації – відключення або гарантований постачальник, на території Закарпатської області гарантованим постачальником газу для обсягів річного споживання до 3 млн. є ПАТ "Закарпатгаз". Оскільки відключення невигідно нікому, власники пекарень вирішили заключити договір про постачання газу із закарпатгазом. Єдиний мінус, що закарпатгаз не може надати ті умови оплати, які є в інших постачальників газу – з відстрочкою термінів оплати, а лише на умовах попередньої оплати. Споживачі в свою чергу, в даному випадку це виробники хлібу, хочуть оплати по факту використання, але нажаль типовий договір та тарифи на газ затверджуються НКРЄ, тому самостійно вносити зміни, щоб піти на поступки споживачам, закарпатгаз не може.