|
Сьогодні в Ужгороді відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Участь у ньому взяли, окрім народних обранців, начальники обласних управлінь, депутати, міський голова Ужгорода, представники релігійних конфесій, журналісти обласних та всеукраїнських видань тощо.
Виступив на зустрічі і Йосип Адам, який називає себе лідером ужгородської громади ромів. Свою «промову» побудував на звинуваченнях міської влади, заявивши, що ЗОШ №7 відмовилася приймати до своїх лав 10 дітей ромської народності.
Подібний інцидент дійсно був, однак таке рішення прийняв директор школи, бо батьки інших дітей не захотіли, щоб їхні діти вчилися разом з декількома не підготовленими до загального спілкування в класах дітьми. Батьки нарікали, що ці діти не відповідають рівню і заявили, що в іншому разі будуть змушені перевести всіх своїх дітей в різні навчальні заклади.
Конфлікт вирішили і просто – дітей ромської народності оформили в інші навчальні заклади. На жаль, про це пан Йосип Адам присутніх на виїзному засіданні парламентського комітету повідомив як сенсацію, а не просте непорозуміння.
Дивує також, що перед народними депутатами пан Йосип Адам представився лідером ромської громади Ужгорода. Міська влада неодноразово зверталася до нього з проханням вплинути на ситуацію із незаконною забудовою ромами на дамбі, проїжджій частині вулиці Тельмана, розпродажу квартир в багатоповерхівці, які ромам виділили безкоштовно після повені. Проте щоразу Адам стверджував, що не має впливу на дії своїх одноплемінників.
На жаль, міська влада вимушена констатувати: нині давня модель ромської громади, коли за її дії відповідає циганський барон, уже не діє. Зараз справжніх лідерів, які б несли відповідальність за дії ромів, в Ужгороді немає, а майже кожна ромська родина діє як їй заманеться, часто не рахуючись навіть зі своїми сусідами по вулиці.
Міська влада абсолютно підтримує ініціативи Президента України Віктора Януковича, голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олександра Ледиди сприяти інтеграції ромського населення. Однак, наразі не помітно такого бажання самих ромів. |
|