Вчора Православні і греко-католики святкували Покрови Пресвятої Богородиці (фото)
Додано 15.10.2013
Свято Покрови Пресвятої Богородиці є одним із найбільших релігійних свят у християн і посідає почесне місце серед інших пошанованих свят на Україні. Культ Богоматері як покровительки нашого народу існує від княжих часів, а місто Ужгород завжди знаходилося під захистом, покровом Святої Богородиці.
14 жовтня в Ужгороді на Православній набережній в Свято-Покровському храмі відбулися святкові богослужіння, які провів Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський. Настоятелем храму є протоієрей Миколай Кабаці. На службу прийшло багато православних вірників. Служіння проводилися також і в одному із найдавніших християнських храмів Закарпаття – Горянській ротонді Покрова Пресвятої Богородиці в Ужгороді. Минулого року сюди перенесли копію Чудотворної ікони Божої Матері з Папської базиліки Санта Марія Манджоре (місто Рим)
На свято Покрови Пресвятої Богородиці побожні християни з сердечною любов’ю величають Пресвяту Діву й Богородицю Марію, Небесну Царицю й заступницю всіх християн. Віруючі просять у Цариці Небесного захисту і допомоги.
Приводом до встановлення цього свята стало видіння св. Андрія Юродивого, коли Царгород, столицю Візантії, оточили вороги. У храмі Пресвятої Богородиці, де зберігалися її риза та покров, правилася всеношна. Переляканий невідомістю й жахами перед нападниками, народ ущент заповнив храм. Між людьми ревно молилися про спасіння народу від вражих орд св. Андрій з учнем Єпіфаном. Коли відправа закінчувалась, св. Андрій побачив, що до царських врат, осяяна світлом, йде Богородиця у супроводі св. Івана Хрестителя та Івана Богослова.
Мати Божа зупинилася над престолом, стала на коліна й ревно молилася та проливала сльози. Вставши, вона хусткою (покровом), яку зняла з голови, покрила присутніх, показавши, що бере народ під свою опіку і вбереже його від нещастя та ворогів. Коли Божі слуги розповіли про це присутнім у церкві людям, вони з надією на опіку Божої Матері та повні радості розійшлися додому. Чутка про цю подію швидко стала відома всім. Від тієї хустки-покрови празник і дістав свою назву.
Від Покрови і до початку Пилипівки – пора наймасовіших шлюбів в Україні. В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови.
До початку жовтня закінчуються усі найважливіші сільські роботи на Землі (в тому числі сівба озимих) – завершений хліборобський цикл робіт. Це найблагодатніша пора для весільних гулянь, початку вечорниць. Звідси беруть свій початок весільні осінні тижні.
фото

Оновлена
версія сайту
Інформація про виділення коштів місцевого бюджету
КОРИГУВАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ МІСТА

ПЛАН ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ МІСТА
Внесення змін у детальні плани території індивідуальної малоповерхової житлової малоповерхової забудови в районі вулиць Тютюнової, Загорської, Ярослава Мудрого для розміщення житлових будинків садибного типу для учасників АТО та бойових дій в Афганістані
ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ ПЛАН МІСТА

Пояснювальна записка.pdf
Карта (1-5000).jpg (35M)
Схема маршрутів громадського транспорту Ужгорода


Контактні телефони приватних та комунальних служб міста, диспетчерських служб
Інформація про порядок подання звернень, функціонування телефонів «гарячої лінії» та електронні поштові адреси в Ужгородській місцевій прокуратурі

Електронні звернення громадян


*Додатково інформуємо, що відповідно до Закону України, "Про звернення громадян" відділом роботи із зверненнями громадян ведеться реєстрація телефонних звернень громадян за номером : 617127

швидкий перехід


ГОЛОВНА

Про Ужгород

Фотогалерея

Структура органів міської ради

Рішення сесій міської ради

Рішення виконкому

Розпорядження міського голови

Постійні комісії

Громадсько-політична активність

Зовнішньо-економічна та інвестиційна діяльність

Паспорт підприємств міста

Оголошено конкурс