|
Перш, ніж ступити на лід, уважно подивіться перед собою: небезпечні місця відрізняються на льоду по кольору, вони, як правило, темніші. Лід може бути неміцним, тонким або крихким поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід. Тонкий лід і там, де б’ють ключі, де швидка течія або струмок впадає у річку.
Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.
Пересікати водойми по льоду безпечніше усього на лижах та удвох, ідучи з інтервалом в декілька метрів один від одного і слід в слід. Якщо ж ви один, то озбройтесь довгою жердиною, у випадку падіння у воду вона допоможе Вам викинути ноги на поверхню.
Але не завжди під рукою є такі підручні засоби, тому якщо ви все-таки опинились у крижаній воді, головне – не панікуйте.
Необхідно якнайшвидше широко розвести руки, щоб уникнути занурення у воду з головою і якщо поруч хтось є – покликати на допомогу.
Якщо поблизу нікого нема, без різких рухів, тримаючись за край ополонки, вибратись на твердий лід.
Якщо на ваших очах людина провалилася під лід – негайно крикніть їй, що йдете на допомогу. Наблизьтеся до ополонки повзком, киньте потерпілому ремінь, шарф, палку, інші довгі предмети. Діяти треба рішуче і спритно.
Потерпілий швидко мерзне у холодній воді. Витягнувши потерпілого зніміть з нього мокрий одяг, викрутіть і надіньте знову. При можливості дайте гарячий напій. Алкоголь категорично забороняється, бо розширяє периферичні кровоносні судини і температура тіла різко падає. Постарайтеся якомога швидше доставити потерпілого до теплого приміщення.
Пам’ятайте : вирушати на водойми поодинці небезпечно!
Дотримуйтесь правил безпеки на льоду, привчайте до цього дітей!
|
|