До уваги суб’єктів господарювання, які займаються виробництвом та реалізацією продуктів харчування
Додано 15.05.2014
З метою захисту громадян від цінового тиску та недопущення надмірного і безпідставного зростання цін на продукти харчування, відповідно до ст.13 розділу ІV Закону України “Про ціни та ціноутворення”, державне регулювання цін здійснюється Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом:
1)установлення обов’язкових для застосування суб’єктами господарювання:
фіксованих цін;
граничних цін;
граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) та постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди);
граничних нормативів рентабельності;
розміру постачальницької винагороди;
розміру доплат, знижок (знижувальних коефіцієнтів).
2)запровадження процедури декларування зміни та/або реєстрації ціни.
Розпорядженням голови облдержадміністрації від 12.08.08 № 489 “Про державне регулювання цін на продовольчі товари” (із змінами № 382 від 04.06.10 та № 285 від 20.05.11) для всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності встановлено:
- граничні торговельні (постачальницько-збутові) надбавки до оптової ціни виробника (митної вартості) без урахування витрат з їх транспортування у міжміському сполученні на:
- борошно, хліб, яловичину, свинину і м’ясо птиці в розмірі 10 відсотків (у тому числі граничні постачальницько-збутові надбавки – 5 відсотків);
- макаронні вироби, крупи, цукор, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі в розмірі 15 відсотків (у тому числі граничні постачальницько-збутові надбавки – 5 відсотків);
- граничні рівні рентабельності:
- виробництва борошна пшеничного вищого, першого і другого сорту, борошна житнього обдирного, хліба вагою більш як 500 грамів з борошна пшеничного вищого, першого і другого сорту та їх суміші, борошна житнього та суміші борошна пшеничного та житнього простої рецептури (борошно, дріжджі, сіль, вода) без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів, а також хліб і хлібобулочні вироби для діабетиків у розмірі 5 відсотків;
- пакування (фасування) продовольчих товарів, щодо яких запроваджено державне регулювання цін, без урахування вартості сировини у розмірі 10 відсотків.
Запровадити обов’язкове декларування суб’єктами господарювання, які проводять діяльність з виробництва та/або реалізації продовольчих товарів, у разі збільшення протягом місяця більш як на 1 відсоток оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, крупи гречані, яловичину, свинину, м’ясо птиці (тушка), ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коров’яче питне, (пастеризоване, фасоване у плівку), сир кисломолочний з вмістом жиру до 9 відсотків, сметану з вмістом жиру до 20 відсотків, масло вершкове з вмістом жиру до 72,5 відсотків, яйця курячі, цукор-пісок, олію соняшникову. Обов’язкове декларування проводиться відповідно до Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 17 жовтня 2007 року № 1222 (із змінами).
Суб’єкти господарювання встановлену декларацію оптово-відпускних цін та відповідні документи подають:
головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації - на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, крупи гречані, яловичину, свинину, м’ясо птиці (тушка);
головному управлінню економіки облдержадміністрації – на ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коров’яче питне, (пастеризоване, фасоване у плівку), сир кисломолочний з вмістом жиру до 9 відсотків, сметану з вмістом жиру до 20 відсотків, масло вершкове з вмістом жиру до 72,5 відсотків, яйця курячі, цукор-пісок, олію соняшникову.
Систематичний контроль за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін суб’єктами господарювання здійснюється Сектором у Закарпатській області Державної інспекції України з контролю за цінами.