В міській раді обговорювали проект Закону України про зміни до Конституції України
Додано 20.05.2014
19 травня в Ужгородській міській раді відбулися громадські слухання з приводу пропозицій Міністерства регіонального розвитку України щодо проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України, а саме реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні.Основні зміни передбачать запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада з повністю місцевого самоврядування. Передача функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня. Розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень. Чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках. Ліквідація державних адміністрацій та створення натомість державних представництв з тільки контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.
Заслухавши роз’яснення щодо можливих змін до конституції, присутніми було надано пропозиції:
- поводити вибори місцевих голів та депутатів частіше, а саме раз на 2,5 роки та внести обмеження зайняття посади голови ради більше двох разів;
- внести зміни до податкового, бюджетного кодексу із відповідним розподілом коштів;
- виконавчу владу в областях та районах повинні здійснювати виконкоми на чолі з головою, а не голови державних представництв (перфекти). Перфекти мають здійснювати лише контролюючі функції.
Передача Кабінету Міністрів України повноважень територіально-адміністративного розподілу є досить дискусійним питанням, оскільки кожен новий склад кабміну може змінювати територіальні межі області, району в залежності від поглядів домінуючої політичної сили у Верховній Раді України.