Прощання з катальпами
Додано 22.02.2011
Посаджені в центрі Ужгорода у 2003-му році катальпи, як не прикро, уже віджили свій вік. У тому, що він був надто коротким, винен шкідник – красиві дерева заражені і, що найгірше, з них напасть може поширитися на інші, здорові, насадження міста. Ці дерева слід замінити – в один голос кажуть фахівці, котрих міський голова Віктор Погорєлов запросив на зустріч, аби ґрунтовно з'ясувати, що робити з хворими деревами.
Шкідник, що уразив катальпи, зветься "тутова щитівка" і небезпечний й для горіха, тополі та інших дерев. Крім того, катальпи уражені тлею, що ужгородці помічають у теплу пору року. Єдиний спосіб боротися за життя дерев – труїти шкідників, що надто недоречно в центрі міста, адже обробляти дерева хімікатами слід кілька разів за сезон, крім того, це не дає повної гарантії. Це ще ж і дорожче, ніж висадити нові рослини, - каже кандидат біологічних наук, доцент Олег Колесник, завідувач кафедрою ботаніки біофаку УжНУ, згоджуючись з колегами, зокрема, з кандидатом біологічних наук, доцентом Віталієм Симочком, завідувачем кафедрою плодоовочівництва і виноградарства, що з катальпами доведеться усе ж попрощатися.