Звіт про результати відстеження результативності дії регуляторного акта
Додано 01.08.2013

Наталія Королевська: Пенсії обов’язково будуть збільшуватися щороку
Додано 01.08.2013
Нещодавно виповнилося 10 років із дня ухвалення базового закону щодо пенсійного забезпечення. По суті, саме з цієї події розпочалося реформування пенсійної системи України. Про те, чого вже вдалось досягнути та плани на майбутнє у цьому питання ми поговорили з Міністром соціальної політики України Наталією Королевською.

Наталіє Юріївно, одразу після того, як ви очолили Міністерство соціальної політики, ви заявили, що розпочата в 2011 році пенсійна реформа не дала бажаних результатів. Що саме, на вашу думку, не було вирішено?
Насамперед, за 10 років з моменту прийняття пенсійних законів не було вирішено основне питання – пенсія має бути справедливою. Зараз не діє державний механізм, який би гарантував справді гідну пенсію, яка б залежала від трудового стажу. Головні завдання, які стоять перед нами: перше – необхідно осучаснити пенсійні виплати та ліквідувати «зрівнялівку» у пенсіях; друге – подолати дефіцит Пенсійного фонду; та третє – запровадити другий рівень накопичувальної пенсійної системи.
Сьогодні потрібно зосередитися на вдосконаленні пенсійної системи. Саме для над цим зараз працює наше Міністерство, а особливо спеціально створена робоча група, до складу якої увійшли наші фахівці, представники Пенсійного Фонду, науковці та інші фахівці соціальної сфери.