Штаб ЦО інформує!
Додано 08.02.2013
Пам'ятка дій при розливу ртуті
Рекомендації щодо дій у надзвичайних ситуаціях
РТУТЬ
За своїм зовнішнім видом, ртуть – метал сріблисто-білого кольору. При звичайних умовах - це рідина. Ртуть в 13.5 разів важче води.
В рідкому стані вона легко рухома, при легкому ударі поділяється на дрібні кульки.
Це самий легкоплавкий метал. Температура плавлення рідкої ртуті – мінус 38.90С, тому вона випарюється вже при кімнатній температурі. З підвищенням температури більше 180С її випарювання збільшується. Пари ртуті і її сполуки дуже отруйні.
Попавши до організму через органи дихання, ртуть акумулюється і залишається там на все життя.
Допустима концентрація парів ртуті для житлових, дошкільних, учбових, робочих приміщень встановлена 0.0003 мг/м3. В повітрі виробничих приміщень – 0.0017 мг/м3.
При концентрації парів ртуті в повітрі більше 0.2 мг/м3, розвивається гостре отруєння організму.
Вдихання малих концентрацій парів ртуті протягом тривалого часу призводить до хронічного отруєння.
Ознаками такого отруєння є:
- зниження працездатності, швидка стомлюваність, послаблення пам`яті, головні болі;
- в окремих випадках можливі катаральні проявлення з боку верхніх дихальних шляхів, кровотечі ясень, легке тремтіння рук, схильність до поносу.
Якщо в приміщенні розбито ртутний термометр, необхідно:
- вивести з приміщення всіх людей, першою чергою дітей, інвалідів та лбдей похилого віку;
- відчинити настіж усі вікна у приміщенні;
- максимально ізолювати від людей забруднене приміщення, цільно зачинивши всі двері;
- захистити органи дихання хоча б вологою марлею пов’язкою;
- негайно почати збирати ртуть: великі кульки збирайте сприщівкою і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином 2 г перманганату калію на 1 літр води, дрібніші кульки збирайте щіточкою на папір і теж скидайте їх в банку. Банку щільно закрийте кришкою.

Державна податкова інспекція у м. Ужгороді нагадує
Додано 08.02.2013
11 лютого 2013 року останній день подання декларації про майновий стан і доходи фізичними особами – підприємцями.
Звертаємо увагу, що фізичні особи – підприємці подають річну податкову декларацію, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначати й інші доходи отримані у 2012 році з джерел їх походження з України, в тому числі доходи отримані від операцій з інвестиційними активами, іноземні доходи, доходи отримані у вигляді спадщини та подарунків та інші. Згідно з нормами Податкового кодексу України фізичні особи-підприємці за результатами календарного року також подають додаток №5 до податкової декларації, в якому зазначаються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб на наступний календарний рік, які розраховуються підприємцем самостійно та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).

Сектор взаємодії із засобами масової інформації
та громадськістю ДПІ у м. Ужгороді
44-17-39