| |
|
|
|
|
Міська рада перевірить «Водоканал» |
|
|
Додано 15.07.2014
|
|
|
Директора КП «Водоканал» Юрія Омельяненка відсторонили від роботи і попросили Національну комісію повернути попередні тарифи на воду. Відповідне рішення ухвалили депутати на сесії Ужгородської міської ради. Діяльність Омельяненка за всі роки його перебування на посаді перевірять відповідні органи, зокрема й прокуратура.
«Ужгород потрапив у складну ситуацію через підвищення тарифів на воду. На жаль, ціну на воду зараз встановлює Київ. Якщо б це питання вирішувала міська рада, то ми б якось пробували зарадити ситуації. Однак Нацкомісія для кожного міста країни вирахувала собівартість води, яка для Ужгорода склала майже 12 грн. Це більше, ніж в інших містах. Така несправедлива висока ціна зумовлена насамперед жахливим технічним станом ужгородського «Водоканалу». І сталося це не за останні три місяці – «Водоканал» розвалювали роками», – наголосив в.о.міського голови Віктор Щадей.
Міські депутати також ухвалили звернення до Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики, у якому просять переглянути тарифи на воду в Ужгороді і принаймні встановити ціни на водовідведення, які були до 1 липня 2014 року.
Опісля до депутатів звернулася представниця батьківського комітету «Ластовічка», що в Новому районі, з проханням повернути дитсадку корпус, який нині належить колишньому ЗакДУ (після приєднання – УжНУ). Жінка розповіла, що теперішнє приміщення замале, через що батьки змушені віддавати дітей до інших дитсадків. «Корпус, за який ми боремося, повністю пристосований для малечі. Думаю, у студентів і бухгалтерії немає таких гострих потреб і вимог до приміщення, як у дітей», – зауважила жінка.
Депутати підтримали звернення депутата Ростислава Буланова про передачу цього корпусу «Ластовічці». Університетську бухгалтерію ж планують переселити до «бізнес-інкубатора» на околицях міста. Голосуватимуть за це питання міські обранці вже на наступній сесії.
Тоді ж вирішать питання про придбання будівлі дитячого садка №30, що на вул.Шевченка, 42, у комунальну власність громади Ужгорода. «Цього тижня ми продовжили переговори, і нам пішли назустріч, - повідомив в.о.міського голови Віктор Щадей. – Вдалося домовитися про те, аби суттєво зменшити ціну. Наразі переоформляємо документи. Завдяки цьому буде економія коштів»
В Ужгородській ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 з угорською мовою навчання ім. Д.Габора за ініціативою стоматологічного факультету УжНУ та завдяки Християнському благодійному фонду «Карітас-Закарпаття» з’явиться профілактичний стоматологічний кабінет. Школярам тут проводитимуть безкоштовні огляди зубів, розповідатимуть про догляд за ротовою порожниною без лікування. Депутати підтримали проект рішення і проголосували за передачу в оренду фонду приміщення школи.
До депутатів звернулася мешканка вулиці Заньковецької, 36, голова правління ЖБК «Ювілейний». «Ми неодноразово зверталися до депутатів з проханням призупинити будівництво багатоповерхівки на нашій прибудинковій території. Просимо вас: зробіть так, аби ми не тремтіли щоразу, коли до нашого двору заїжджає вантажівка, щоб мали спочинок і не кидали одразу все, аби рятувати від будівельників нашу зелену зону й дитмайданчик», – розповіла жінка.
Відтак з метою збереження прибудинкових територій депутати призупинили надання земельних ділянок, а також розміщення нових тимчасових споруд, МАФів та гаражів із земель прибудинкових територій. Виконавчий комітет не видаватиме і не погоджуватиме дозволи на земляні роботи на прибудинкових територіях, окрім дозволів, що стосуються прокладання, заміни, ремонту, переносу комунікацій.
«Унеможливити незаконні забудови, активніше працювати в інтересах міста мала б Держбудінспекція, втім наразі їх робота в цьому руслі малопомітна. У ВР розглядають законопроект, за яким ДАБК планують передати у відання місцевих рад. Тоді ми зможемо більш ефективного боротися з недобросовісними забудовниками», – зауважив Віктор Щадей.
Під час сесії Ужгородської міської ради депутати ухвалили ряд важливих програм. Проголосували за Програму додаткових гарантій соцзахисту громадян, за якою сім'ям військовослужбовців та інших осіб, які прибуватимуть в Крим, забезпечать транспортування, харчування і розміщення в санаторіях та готелях за рахунок коштів з облбюджету. Ухвалили Програму «Питна вода міста Ужгорода на 2012-2020 рр.», яка передбачає доведення якості питної води до встановлених нормативів. Для цього планується реконструювати водопровідні і каналізаційні очисні споруди і мережі міста, зокрема на «Кальварії», у мікрорайоні Сторожниця, у районі «Студмістечка», на вул.Ерделі.
Депутати внесли зміни до Програми економічного і соціального розвитку, за якою виділять більше коштів на капітальний і поточний ремонти вулиць, міських шляхів та внутрішньо квартальних територій, а також будівлі ДНЗ-6 по вул. Капітульній та на її благоустрій.
На сесії депутати підтримали пропозицію депутата Олексія Кіндрата щодо розширення міського кладовища. Така потреба назрівала вже давно, адже діючий цвинтар у с.Барвінок слід закрити. Запропонована ж колишнім мером територія біля КПП «Ужгород» не відповідає екологічним, епідеміологічним і санітарним нормам. Нове кладовище на 20 га пропонується облаштувати на території ДП «Еліта» між селами Сюрте і Холмок Ужгородського району. Депутати міськради вирішили доручити відповідним службам вивчити дане питання.
Також депутати реорганізували КП «Парк культури та відпочинку «Під замком», припинивши його діяльність і приєднавши до комунального підприємства «Парк культури та відпочинку «Боздоський».
На сесійному засіданні затвердили склад комісії з питань поновлення прав реабілітованих, внесли зміни у персональному складі постійних комісій міської ради.
Також депутати ухвалили звернення до ВРУ, у якому просять доповнити Кримінальний кодекс України статтею, що передбачає покарання за продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива особам, які не досягли 21 року, та тютюнових виробів особам, які не досягли повноліття.
|
|
|
|
|
|
|
|