В Ужгороді відбудуться консультації з представниками педагогічної громадськості, громадських організацій угорської спільноти щодо виконання положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, Рамкової конвенції про захист національних меншин
Додано 08.12.2014
Ця програма консультацій пройде у двох напрямках і стосуватиметься дотримання прав румун (м.Чернівці і Чернівецька область) та угорців (м.Ужгород і Закарпатська область). Основна мета заходу – аналіз виконання заходів, спрямованих на заохочення використання регіональних мов або мов меншин у суспільному житті відповідно до зобов'язань, взятих за пунктом 2 статті 2 Європейської хартії, що була ратифікована Україною ще у 2003 році. «Стосовно кожної мови, визначеної під час ратифікації (а у нашому випадку йдеться про угорську мову), сторона-підписант зобов'язується застосовувати якнайменш тридцять п'ять пунктів або підпунктів з тих положень, що наведені у частині III Хартії, включаючи якнайменш три з кожної зі статей 8 і 12 та один з кожної зі статей 9, 10, 11 і 13. Експерти Ради Європи мають зробити висновок щодо повноти виконання зобов’язань, взятих на себе Україною, щодо забезпечення прав нацменшин у галузі освіти», - пояснила Оксана Бабунич начальник управління освіти Ужгородської міської ради.В Ужгороді проведення консультацій з представниками педагогічної громадськості відбудуться 11 грудня в школі № 10 імені Дойко Габора з угорською мовою навчання і мають на меті окреслити досягнення та проблемні питання освіти угорців Закарпаття – дошкільної, середньої, вищої, навчально-методичного забезпечення, підготовки педагогічних кадрів тощо. У ході консультацій вивчатиметься також досвід інших країн та регіонів щодо реалізації прав нацменшин.