ТОНКИЙ ЛІД
Додано 06.01.2015
Заходи безпеки на льоду
• Знайдiть для початку стежку або слiди на льоду. Якщо їх нeмaє, позначте з берега маршрут свого руху.
• Подивiться заздалегiдь чи нeмaє пiдозрiлих мiсць:
- лiд може бути немiцним бiля стоку води ;
- тонкий або крихкий лiд поблизу кущiв, очерету, пiд кучугурами у мiсцях де водоростi вмерзли у лiд;
- обминайте дiлянки, покритi товстим прошарком снігу - пiд снігом лiд завжди тонший;
- тонкий лід i там, де б'ють ключi, де швидкий плин або струмок впадає в річку;
- особливо обережно спускайтеся з берега: лiд може нещiльно з'єднуватися iз сушею, можливi трiщини, пiд льодом може бути повiтря.• Вiзьмiть з собою палицю для того, щоб перевiряти мiцнiсть льоду. Якщо пiсля першого удару палицею на ньому з'являється вода, лiд пробивається, негайно повертайтеся на те мiсце, звiдки ви прийшли. Причому першi кроки треба робити, не вiдpиваючи пiдошви вiд льоду.
• Hi в якому разi не перевiряйте мiцнiсть льоду ударом ноги. Інакше вам доведеться з'ясовувати, наскiльки добре ви запам'ятали i засвоїли цю пораду.
• Пошукайте, чи немає вже прокладеної лижнi, якщо ви на лижах. Якщо немає i вам треба її прокладати, крiплення лиж вiдстебнiть (щоб, у крайньому випадку, швидко вiд них позбутися), палицi тримайте в руках, але петлi лижних палиць не накидайте на кистi рук. Рюкзак по-вiсьте лише на одне плече, а краще волочiть на мотузцi на 2-3 метра позаду. Якщо ви йдете групою, відстань мiж лижниками (та й пiшоходами) не скорочуйте менше, нiж на 5 метрів.
• Пробийте лунки по рiзнi боки переправи, щоб вимiряти товщину льоду, (рекомендується від-стань мiж ними п'ять метрів) i промiряйте їх. Майте на увазi, що лiд складається з двох про-шаркiв - верхнього (каламутного) i нижнього (прозорого i мiцного). Вимiряти точну товщину можна лише знявши спочатку верхнiй (каламутний) прошарок вiд cнігового, зовсiм уже не-мiцного льоду.
• Безпечним вважається лiд: для одного пiшоходу - лiд зеленуватого вiд-тiнку, товщиною не менше 7 сантиметрiв; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрiв (масове катання - 25 сантиметрiв); масова переправа пiшки може бути органiзована при товщинi льоду не менше, нiж 15 сантиметрiв.
• Катайтеся на ковзанах лише у перевiрених та обладнаних мiсцях.
• Якщо лiд почав трiщати та з'явилися xapaктepні трiщини - негайно повертайтеся. Не бiжiть, а вiдxoдьтe повiльно, не вiдpиваючи ступнi ніг вiд льоду.
• Твердо засвойте, що зимова пiдлiдна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, це диктує багаторiчний досвiд не самих щасливих рибалок:
- не пробивайте поруч багато лунок;
- не збирайтеся великими групами на одному мiсцi;
- не пробивайте лунки на переправах;
- не ловiть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко вiд берега, яке б клювання там не було;
- завжди майте пiд рукою мiцну мотузку 12-15 мeтpiв;
- тримайте поруч з лункою дошку або велику гiлку.

Якщо ви провалилися на льоду рiчки або озера
Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся вiд занурення з головою. Дiйте рiшуче i не лякайтеся, тисячi людей провалювалися до вас i врятувалися.
Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без рiзких pyxiв вибирайтеся на лiд, наповзаючи грудьми i по черзi витягаючи на поверхню ноги. Головне- пристосовувати своє тiло для того, щоб воно займало найбiльшy площу опори.
Вибравшисъ iз льодового пролому, вiдкотiться, а потiм повзiть в той бiк, звiдки ви прийшли i де міцність льоду, таким чином, перевiрена. Незважаючи на те, що вогкiсть i холод штовхають вас побiгти i зiгpiтися, будьте обережнi до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплi.
Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповiстiть, що йдете на допомогу. Пiдклaдiть пiд себе лижі, дошку, фанеру (це збiльшить площу опори) i повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тiльки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не пiдповзайте, інакше у водi опиняться вже двоє. Peмeнi, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язана peмeнi, шарфи або дошки треба за 3- 4 метра.
Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лiд ланцюжком i рухайтеся до пролому. Дiйте рiшуче i швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаний воді, мокрий одяг тягне його донизу.
Подавши постраждалому пiдручний засiб порятунку, витягайте його на лiд i повзіть з небезпечної зони. Потiм укрийте його вiд вiтpy i якнайшвидше доставте в тепле мiсце, розiтрiть, переодягніть в сухий одяг i напоїть чаєм.

Оновлена
версія сайту
Інформація про виділення коштів місцевого бюджету
КОРИГУВАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ МІСТА

ПЛАН ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ МІСТА
Внесення змін у детальні плани території індивідуальної малоповерхової житлової малоповерхової забудови в районі вулиць Тютюнової, Загорської, Ярослава Мудрого для розміщення житлових будинків садибного типу для учасників АТО та бойових дій в Афганістані
ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ ПЛАН МІСТА

Пояснювальна записка.pdf
Карта (1-5000).jpg (35M)
Схема маршрутів громадського транспорту Ужгорода


Контактні телефони приватних та комунальних служб міста, диспетчерських служб
Інформація про порядок подання звернень, функціонування телефонів «гарячої лінії» та електронні поштові адреси в Ужгородській місцевій прокуратурі

Електронні звернення громадян


*Додатково інформуємо, що відповідно до Закону України, "Про звернення громадян" відділом роботи із зверненнями громадян ведеться реєстрація телефонних звернень громадян за номером : 617127

швидкий перехід


ГОЛОВНА

Про Ужгород

Фотогалерея

Структура органів міської ради

Рішення сесій міської ради

Рішення виконкому

Розпорядження міського голови

Постійні комісії

Громадсько-політична активність

Зовнішньо-економічна та інвестиційна діяльність

Паспорт підприємств міста

Оголошено конкурс