Громадські слухання
Додано 15.01.2015
Сьогодні в міській раді відбулися громадські слухання на тему організація харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста. За підсумками слухань прийняли наступну резолюцію:
Резолюція
громадських слухань на тему:
«Організація харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста»
Згідно зі
• ст.57, ст.143 Конституції України,
• ст.13, ст. 17 Закону України «Про місцеве самоврядування»,
• п.11 ч. 1 ст.26 та п.26 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування»,
• ст.13 Статуту територіальної громади міста Ужгорода, затвердженої рішенням ХХІІ сесії Ужгородської міської ради ІІІ скликання від 21.06.2000 року зі змінами і доповненнями, затвердженими рішенням ХІ сесії Ужгородської міської ради ІV скликання від 05.11.2002 року та рішенням ХІV сесії Ужгородської міської ради ради ІV скликання від 31.01.2003 року, рішення ХLІІ сесії Ужгородської міської ради ІV скликання від 27.05.2005 року №603, зареєстрованого Ужгородським міським управлінням юстиції Закарпатської області, свідоцтво №001 від 28.09.2000 року
15 січня 2015 року о 15.00. у приміщенні сесійної зали міської ради (м.Ужгород, пл.Поштова 3) проведено громадські слухання на тему «Організація харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста», про що було, згідно вимог закону, заздалегідь розміщено оголошення на сайті міської ради та інших електронних засобах масової інформації, письмово запрошено фахівців СЕС, фінансового управління; ФОП, які забезпечують учнів гарячим харчуванням, керівників навчальних закладів, представників батьківських рад.
Більшістю голосами учасники прийняли наступну резолюцію.
Рішенням виконавчого комітету Ужгородської міської ради 29.12.2011 №505 «Про збільшення грошової норми харчування у навчальних закладах міста» встановлено грошову норму харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів в розрахунку 4 (чотири) гривні 80 (вісімдесят) копійок на одну дитину в день, вихованців дошкільних навчальних закладів загального розвитку з розрахунку 10 (десять) гривень 00 копійок в день на одну дитину, в санаторному дошкільному навчальному закладі N18 для тубінфікованих дітей з цілодобовим перебуванням – 16 (шістнадцять) гривень 00 копійок на добу на одну дитину. В дошкільних навчальних закладах загального розвитку 4 (чотири) гривні 50 (п’ятдесят) копійок сплачують батьки дітей, а 5 (п’ять) гривень 50 (п’ятдесят) копійок сплачується з міського бюджету.
У 2014р. у загальноосвітніх навчальних закладах за бюджетні кошти отримують харчування 6362 дітей, з них:
- 6114 учнів перших класів,
- 105 учнів пільгових категорій 5-11 класів;
- 143 дітей-інвалідів;
- 5578 вихованців дошкільних навчальних закладів, з них 100% звільнені від оплати за харчування 80 дітей пільгових категорій, 397 дітей сплачують 50% вартості.
Станом на 1 січня 2015р. в загальноосвітніх навчальних закладах навчаються:
- Діти сироти і діти, позбавлені батьківського піклування (100);
- Діти-інваліди (180);
- Діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (92);
- Діти з малозабезпечених сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям (77);
- Діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків (5);
- Діти, батьки яких загинули під час участі в АТО (3);
- Діти з багатодітних сімей (1729).
У 2014р. виділено з міського бюджету на оплату харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах 6610920,00 в тому числі 50 тис. грн. на оплату харчування учнів у пришкільних таборах. Профінансовано у 2014р. 5385198,00 грн., в тому числі 48500.00 грн. на оплату харчування учнів у пришкільних таборах.
На оплату харчування у дошкільних групах НВК виділено з бюджету 1913120,00 грн., профінансовано – 1576382,00 грн. На оплату харчування дітей у дошкільних навчальних закладах виділено з міського бюджету 5001800,00 грн. Профінансовано станом на 05.01.2015 року - 3888541,65. Залишок складає 1113258,00, у тому числі борг - 1036084,00 грн.
Для належного контролю за якістю харчування у навчальних закладах міста працює 2 лікарів і 11 дієтсестер. У ДНЗ харчування здійснюється працівниками закладів. У ЗНЗ харчування учнів забезпечують 9 ФОП на підставі укладених з керівниками закладів договорів. Приготування їжі здійснюється безпосередньо у харчоблоці закладу (за винятком чотирьох). Більшість закладів забезпечується також буфетною продукцією. Графік (розпорядок) роботи шкільної їдальні встановлюється адміністрацією школи. Відповідальність за організацію харчування учнів у закладі несе його директор.
1. Внести зміни до Рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради 29.12.2011 №505 «Про збільшення грошової норми харчування у навчальних закладах міста» відповідно до пп.2 п.29 Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України".
2. Розглянути питання збільшення грошової норми харчування у навчальних закладах міста з метою приведення її у відповідність до натуральної (Постанова Кабінету Міністрів України 22.11.04 р. №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» зі змінами згідно з Постановою Кабінету Міністрів 26.06.2007р. №873).
3. Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради підготувати проект рішення сесії міської ради «Про скасування орендної плати фізичним особам-підприємцям, які надають послуги гарячого харчування учням та орендують приміщення харчоблоків в навчальних закладах (за винятком ЗНЗ, в яких працюють літні табори відпочинку ) за три літні канікулярні місяці (червень, липень, серпень) ».
4. Управлінню праці та соціального захисту населення підготувати проект рішення сесії міської ради «Про розширення переліку пільгових категорії для звільнення від батьківської плати за гаряче харчування в навчальних закладах міста Ужгорода».
5. Висвітлювати на сайтах навчальних закладів міста інформацію щодо організації харчування .