Рішенням протиепізоотичної комісії в Ужгороді запроваджено карантин через випадок виявлення сказу у безпритульної собаки
Додано 12.02.2015
Сьогодні відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії. На засіданні розглядали можливість запровадження карантину в Ужгороді через випадок виявлення сказу в собаки яка вкусила дитину.
Представники Ужгородського міськрайонного управління Держсанеіпедемслужби проінформували, що дитина, яку вкусила собака, хвора на сказ, вже отримала частину щеплень.
Заступник начальника управління ветеринарної медицини в м. Ужгороді Володимир Гутник повідомив, що на вулицях 8 березня, Минайській та Грушевського вже привито 54 собак і кішок
Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов звернувся до працівників правоохоронних органів звернути увагу на ромів, які виводять в центр міста групи бродячих псів з 4-6 особин. Ці тварини можуть бути небезпечні як для ужгородців, так і для їх домашніх тварин.
Враховуючи обставини члени протиепізоотичної комісії прийняли рішення запровадити від сьогодні карантин на 2 місяці. В разі повторного випадку виявлення сказу у тварин продовжити термін карантину.
Ці заходи означають, що ветеринарні служби зобов’язано ліквідувати осередок захворювання. Лікарні міста залучаються до роботи з поквартирним оглядом котів та собак, ветеринарам потрібно проводити щеплення цих тварин. В районі 8 березня, Минайської, Грушевського, Тельмана, Ужанської, Прикордонній, Руданського, Благоєва, Оноківської заборонені масові заходи із залученням тварин та продаж собак і котів.
Також було прийнято рішення продовжити комплексний план, розроблений для випадків тяжких захворювань тварин, який завершився у 2010 році.
Мешканців міста міська влада зобов’язала, якщо вони побачать хворих собак, повідомляти в управління ветеринарної медицини. Також варто бити на сполох, якщо вдалося виявити мертву тварину.