|
На особистий прийом до міського голови Ужгорода Віктора Погорєлова, який проходив у перший день цього тижня, люди йшли і йшли, були й такі, що суттєво запізнилися і просили про розмову уже поза рамками зустрічей. Зафіксували 34 звернення, але щодо деяких до міськради завітали по кілька ужгородців.Особливість останніх місяців: приходять уже не тільки, як зазвичай, старші люди, а й чимало учасників АТО і містяни, котрі бачать, як багато робиться ремонтів, реконструкцій – вулиць, внутрішньоквартальних територій, дахів, фасадів і хочуть, щоб це стосувалося і їхніх інтересів.
Із різким похолоданням знову надійшли звернення допомогти зі встановлення за бюджетні кошти індивідуального опалення, на прийом із таким питанням прийшов навіть дуже старенький ветеран війни. Жінка, яка перенесла інфаркт, просила про опалення бо вона живе тільки з сином, котрий переніс інсульт, ще одна, інвалід, хвилюється, чи завершать розпочате встановлення електричного обігріву. А бабуся прийшла клопотати про машину дров та ще й щоб порізаних, бо самій їй не впоратися.
Жінка просила допомогу для лікування хворого на лейкоз дорослого сина. Звичайно, їй оформили матеріальну допомогу, але вона не настільки велика, як нещодавно виділені кошти для батьків онкохворих дітей – міський бюджет, на жаль, не настільки багатий, щоб допомогти всім. Не стримувала сліз і молода мама, в якої хворіють обоє маленьких діток – в одного ДЦП, в іншого аутизм.
Керівник громадської організації інвалідів прийшла з молодою дівчиною на візку – та розповіла, як важко їй діставатися на навчання в УжНУ: у місті єдина маршрутка №14 із пристроєм для візочників, але й той не працює, а таксисти таких брати не хочуть – зайві клопоти.
Багато було і звернень щодо виділення земельних ділянок. Учасники АТО приходили уточнити, чи є вони в списках до проектів рішень, які виносяться на розгляд найближчої сесії, яка буде у п’ятницю, 16 жовтня, і чи точно їм дадуть землю. Були і люди, які вже десятками років чекають на виділення землі. Але більшість не хотіли зважити на аргументи, що все залежить від рішення депутатів – наполягали: дайте нам ділянку, заставте депутатів…
Уявлення про всесильність мера досить поширені. Наприклад, під час прийому були і прохання прислати майстрів, щоб зробили в квартирі ремонт і навіть виділити житло та організували прописку – цього вимагала жінка, котра після розлучення вже роки змушена винаймати помешкання, старший чоловік вимагав розібратися з сусідом, який регулярно його заливає.
Чи не найбільше звернень було з проханнями відремонтувати дах, вулицю, зокрема, тротуар зліва на Собранецькій від обласної СЕС до «Дастору», вирізати аварійний каштан на Сільвая. Нарікали на шум із дискотек у закладі на вулиці Швабській і просили облаштувати на цій дорозі «лежачих поліцейських», бо, пояснювали, вночі капітально оновлена у 2012-13 роках вулиця стає «злітною смугою» для «шумахерів» на авто і мотоциклах.
|
|