|
На сьогоднішньому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у міськраді йшлося, зокрема, про небезпеку перебування людей на льоду.
Після того, як Уж та озеро "Кірпічка", інші водні об'єкти скувала крига, багато ужгородців - як дітей, так і дорослих, виходять на лід, і така забавка приваблює чимдалі більше людей.
Хоча, за інформацією начальника Ужгородського міжрайонного управління водного господарства Василя Івегеша, на сьогодні товщина криги - не більше 7 сантиметрів, температура повітря вже підвищилася і, за прогнозами синоптиків, і далі можливе потепління. А одночасне перебування навіть невеликої кількості людей на льоду може призвести до трагедії, бо крига просто не витримає.Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що потрібно провести роз'яснювальну роботу, щоб пояснити людям, наскільки небезпечними можуть бути такі розваги. Окреме доручення отримало управління освіти: з початком навчального процесу контролювати, щоб діти не виходили на лід поруч із навчальними закладами. Також мер звернувся до представників УДСНС та поліції, котрі були присутні на засіданні, з проханням наголошувати ужгородцям на ризиках.
Штаб цивільного захисту також нагадує ужгородцям, як поводитися на кризі та як діяти у випадку, якщо НС ситуація вже трапилася
Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. У різних місцях річок та озер товщина льодового покриву може бути різною. У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією.
Міцність льоду можна частково визначити візуально.
На водоймах безпечним уважається лід (при температурі повітря нижче 0 град.):
- для одного пішохода - синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см (лід блакитного кольору - найміцніший, білого - міцність у два рази менше, сірий - свідчить про присутність води в товщі льоду);
- для групи людей (масові переправи пішки ) - товщиною не менше 15 см (дистанція в колоні по 4 чоловіка 5 м)
- при масовому катанні на ковзанах - 25 см ;
- для переправи вантажного автомобіля (колісного) вагою 15 т - 35 - 43 см (дистанція в колоні не менше 35 м);
- для гусеничного трактора і тягача вагою 20 т - 40-60 см (дистанція в колоні не менше 30 м).
При переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, а за їх відсутності, перш ніж рухатись по льоду, необхідно намітити маршрут та переконатись у міцності льоду за допомогою пешні. Якщо лід недостатньо міцний, то потрібно припинити рух і повертатись своїми слідами, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.
При переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду. Транспортування малогабаритних, але важких вантажів проводиться на санях або інших засобах з найбільшою площею опори на поверхню льоду.
Користуватись майданчиками для катання на ковзанах, що обладнуються на водоймах, дозволяється лише після ретельної перевірки міцності льоду. Товщина льоду повинна бути не менше 12 см, а при масовому катанні не менше 25 см.
При переході водойми на лижах рекомендується користуватись прокладеною лижнею, а за її відсутності - цілиною. Перш ніж рухатись, необхідно відстебнути кріплення лиж та зняти петлі лижних палиць з рук. Якщо є рюкзак або ранець, необхідно їх узяти на одне плече. Відстань між лижниками повинна бути не менше 5-6 метрів. Під час руху лижник, який іде першим, ударами палиць перевіряє міцність льоду та контролює його стан.
Під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 метрів.
Кожний рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 г на іншому кінці.
Якщо Ви провалилися під лід:
миттєво розставте руки в сторони для того, щоб утримати себе на поверхні;
голосно кличте на допомогу;
намагайтесь упертися ногами в дрібки льоду позаду і самостійно вибратися з небезпечного місця.
Надаючи допомогу постраждалому:
наближайтесь до місця пролому льоду поповзом, подайте постраждалому жердину, дошку, мотузку, пояс і обережно тягніть його до берега;
використовуйте будь-які предмети, що мають додаткову плавучість;
після вилучення постраждалого із води перенесіть його як можна скоріше в тепле;
температура тіла потерпілого не повинна бути нижча від 38 0С. Якщо людина не втратила свідомість, їй потрібно дати міцного холодного чаю, або холодної підсоленої води (1/2 ч.л. солі на 0,5 л. води);
у важких випадках слід одразу зважити на характер дихання потерпілого, перевірити, чи не порушена у нього прохідність дихальних шляхів. Виявивши, що язик запав, а в роті є блювотні маси, повернути голову потерпілого на бік і очистити порожнину рота бинтом або носовою хустинкою, накрученою на палець;
якщо дихання слабке, або його немає, терміново почати робити штучне дихання методом “рот у рот” чи “рот у ніс” до появи самостійного глибокого дихання. Якщо відсутній пульс, а зіниці розширені і не реагують на світло, слід провести весь комплекс реанімації – штучне дихання і непрямий масаж серця.
|
|