Міська влада Ужгорода знайшла можливість вирішити багаторічну проблему з протипаводковою дамбою
Додано 05.01.2016
Пошкодження захисної протипаводкової дамби і її самовільна забудова в районі вулиці Саксаганського вже багато років є загрозою підтоплення Ужгорода і навіть невиконання міждержавних угод із країнами-сусідами Закарпаття. Цю проблему сьогодні розглянули на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) у міській раді.
Начальник Ужгородського міжрайонного управління водного господарства (МУВГ) Василь Івегеш повідомив, що дамбу звели в 1974 році, вона зроблена так, щоб захистити праву частину міста і має певні функції в рамках міждержавних домовленостей із захисту сусідньої Словаччини.
Однак більше десятка років тому поблизу дамби виділили земельні ділянки під індивідуальне житлове будівництво і вже 8 років триває конфлікт із забудовниками, які зводять у захисній зоні дамби бетонні споруди, ставлять ковані паркани, їздять автомобілями тощо, самовільно відгороджують територію і порушують цілісність захисної споруди. Тільки в цьому році спеціалісти МУВГ вже "латали" дамбу кілька разів, однак обстеження у вересні 2015-го, зафіксоване актом, виявило 8 розривів.
Неодноразові попередження забудовників, звернення в правоохоронні органи, екологічну інспекцію не дали результату. А історія свідчить, що приблизно кожні 15-17 років на Ужі можливі катастрофічні паводки, вода може прибувати з потужністю до 750 кубометрів в секунду. Тим більше, що загальновідома світова тенденція до змін клімату і потепління.
Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв констатував, що наразі є дві складові проблеми: ліквідувати розриви і навести лад із забудовниками. Відтак управління водного господарства знову подасть дві заяви – про пошкодження і незаконне захоплення, забудову – оновленій поліції. Присутній на нараді представник міського відділу поліції запевнив, що одразу буде створено оперативну групу, яка вийде на місце і вирішуватиме питання з кожним із забудовників-порушників. Богдан Андріїв відзначив: або можна буде переконати людей і вирішити питання про відновлення цілісності дамби, або будуть звертатися до суду. А водники визначать вартість необхідних робіт і згодом їх виконають.
Вирішили, що через місяць, орієнтовно 5 лютого, на засіданні комісії розглянуть результати зробленого, бо місто повинно бути завжди у максимальній готовності до ймовірного паводку.

Оновлена
версія сайту
Інформація про виділення коштів місцевого бюджету
КОРИГУВАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ МІСТА

ПЛАН ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ МІСТА
Внесення змін у детальні плани території індивідуальної малоповерхової житлової малоповерхової забудови в районі вулиць Тютюнової, Загорської, Ярослава Мудрого для розміщення житлових будинків садибного типу для учасників АТО та бойових дій в Афганістані
ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ ПЛАН МІСТА

Пояснювальна записка.pdf
Карта (1-5000).jpg (35M)
Схема маршрутів громадського транспорту Ужгорода


Контактні телефони приватних та комунальних служб міста, диспетчерських служб
Інформація про порядок подання звернень, функціонування телефонів «гарячої лінії» та електронні поштові адреси в Ужгородській місцевій прокуратурі

Електронні звернення громадян


*Додатково інформуємо, що відповідно до Закону України, "Про звернення громадян" відділом роботи із зверненнями громадян ведеться реєстрація телефонних звернень громадян за номером : 617127

швидкий перехід


ГОЛОВНА

Про Ужгород

Фотогалерея

Структура органів міської ради

Рішення сесій міської ради

Рішення виконкому

Розпорядження міського голови

Постійні комісії

Громадсько-політична активність

Зовнішньо-економічна та інвестиційна діяльність

Паспорт підприємств міста

Оголошено конкурс