Віктор Погорєлов: "Я знав, що ситуація складна. Але не думав, що настільки"
Додано 09.12.2010
На прийом до ужгородського міського голови прийшли близько сотні городян

Віктор Погорєлов цього понеділка провів перший особистий прийом громадян. За попереднім записом у черзі було 110 ужгородців. До 19-ї години міський голова вислухав близько сотні містян. Кількість людей, які вирішили особисто звернутися до мера зі своїми бідами, а також порушена проблематика свідчить – до звернень громадян колишня міська влада ставилася без належної уваги. Більшість відвідувачів порушують ті самі теми – житло, земля і опалення. Тим не менш, міський голова ставить собі за мету детально вникнути у специфіку проблеми кожного ужгородця
На жаль, щодо виділення квартир, міський голова нічим зарадити не може – лише на першочерговому переліку перебувають в місті близько 400 родин, а усього в черзі – кілька тисяч ужгородців і вона роками не рушала з місця: місто не має квартир і наразі не будує муніципального житла. Те саме із земельними ділянками: попередній аналіз показав, що колишня міська влада роздала практично всі землі в Ужгороді – ділянок нема і для нагальних міських потреб.
Щодо опалення – ситуація також катастрофічна: в Ужгороді залишилося понад 2 тисячі квартир без центрального опалення. Ті ж мешканці, котрі не можуть самостійно встановити автономне, і йдуть на прийом. Управління житлово-комунального господарства бере до уваги кожен випадок – у місті створено особливу чергу квартир, і уже до 15 грудня тепло коштом міста має бути у 85 помешканнях. Після прийому цей перелік став більшим – лише з цього питання прийшли близько 30 ужгородців.
"До 15 грудня перший список з 85 квартир, які першочергово мають бути забезпечені автономним опаленням коштом міста, ми завершимо. А за наслідками аналізу цього прийому створимо ще один перелік. Так, помешкань, які слід забезпечити опаленням, понад 2 тисячі, й мешканці розуміють, що одразу усім допомогти ми не можемо. Але будемо працювати", - каже Віктор Погорєлов.
На прийом найчастіше приходять з наболілим. У непростих людських справах детально розібратися доручено фахівцям Управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради та особисто новому начальнику підрозділу Андріані Сушко. Кожен випадок розглядається докладно. Ужгородці написали десятки заяв, зокрема, і на отримання матеріальної допомоги.
Міський голова коментує прийом наступним чином:
"Ідучи на вибори мера, я розумів, що ситуація складна. Але, чесно кажучи, сьогодні вкотре пересвідчився, що вона ще складніша, ніж я думав. Справи подекуди просто катастрофічні. Запущено все – чи не кожна галузь. А цей день довів – і ставлення до мешканців збоку влади. Мене вже важко чимось здивувати, але зізнаюся, такого я просто не очікував.