ПОСТАНОВА
Додано 11.02.2011
Головного державного санітарного лікаря м. Ужгорода

від 07.02.2011 р. № 03

Про організацію виконання профілактичних,
протиепідемічних заходів щодо попередження
ускладнення епідситуації по захворюваності на
ГРВІ та грип в період епідемії сезону 2010 - 2011 рр.

Я, головний державний санітарний лікар м. Ужгород, Петричко Василь Ілліч, в зв’язку з введенням в дію Комплексного плану профілактичних, протиепідемічних заходів з грипу та ГРВІ в епідемічний період сезону 2010-2011 років з 07.02.2011 року, стрімким ростом в місті захворюваності на ГРВІ та грип, з метою максимального обмеження можливості поширення інфекції, керуючись статтею 41 Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, статтями 33, 34 Закону України „Про захист населення від інфекційних хвороб”, наказом міністерства охорони здоров’я України від 09.02.98 № 30 „Про заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в Україні”, протоколом засідання Надзвичайної протиепідемічної та протиепізоотичної комісії Ужгородської міської ради від 07.02.2011 року № 2

постановляю:

1.Керівникам відомств, установ, організацій та суб’єктам господарювання міста Ужгорода, незалежно від форми власності, особливо керівникам об’єктів масового перебування людей (аеропорт, вокзал, автовокзали), закритих закладів перебування дітей та дорослих, лікувально – профілактичних закладів, санаторно – курортних закладів для дітей та дорослих, закладів відпочинку, об’єктів громадського харчування, реалізації продовольчих та непродовольчих товарів, об’єктів побутового обслуговування населення, об’єктів, що здійснюють пасажирські перевезення, пунктів перетину державного кордону та інших забезпечити організацію та проведення комплексу посилених протиепідемічних та дезінфекційних заходів.
2.Керівникам лікувально–профілактичних закладів, дитячих дошкільних навчальних закладів, промислових підприємств комплекс заходів спрямованих на посилення протиепідемічного режиму здійснювати у відповідності до вимог наказу МОЗ України від 09.02.98 № 30 „Про заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в Україні”.
3.Керівникам закритих закладів перебування дітей та дорослих, санаторно – курортних закладів для дітей та дорослих, закладів відпочинку, об’єктів громадського харчування, реалізації продовольчих та непродовольчих товарів, об’єктів побутового обслуговування населення, вокзалів, автовокзалів, аеропорту, пунктів перетину державного кордону та на інших категорій громадських об’єктів, щодо яких протиепідемічні заходи не визначені наказом МОЗ України від 09.02.98 № 30 „Про заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в Україні” забезпечити неухильне дотримання вимог санітарних норм і правил для відповідної категорії об’єктів та запровадити наступні першочергові протиепідемічні заходи:
3.1.Обов’язкове використання персоналом марлевих масок.
3.2.Провітрювання приміщень декілька разів впродовж дня.
3.3.Вологе прибирання приміщень не менше двох разів на день, з яких один раз із використанням дезінфекційних засобів, зареєстрованих на Україні, за режимами при вірусних інфекціях, та дозволених до використання в присутності людей.
3.4.Обробка дезінфікуючими розчинами дверних ручок, поручнів, кранів в умивальниках, поверхонь унітазів декілька разів на день.
3.5.Неухильне дотримання персоналом правил особистої гігієни, часте миття рук з використанням миючих засобів та антисептиків.
3.6.Не допускати до роботи осіб з ознаками гострого респіраторного захворювання.
4.Керівникам підприємств, юридичним та фізичним особам, що здійснюють пасажирські перевезення, забезпечити в кінці або перед початком робочої зміни щоденну дезінфекцію та миття транспортних засобів в спеціально відведених місцях та обов’язкове використання водіями марлевих масок.
5.Вимоги щодо організації та проведення протиепідемічних заходів спрямованих на боротьбу з поширенням гострих респіраторних інфекцій в місті є обов’язковими для виконання усіма лікувально – профілактичними закладами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності.
6.Контроль за виконанням постанови залишаю за собою.

Головний державний санітарний
лікар м. Ужгорода