|
Близько півсотні звернень ужгородців міський голова Віктор Погорєлов розглядав на прийомі 4 червня. Окрім опалення, матеріальної допомоги, комунальних послуг, ремонту житла та питань благоустрою, йшлося і про землю. Зокрема, про проблемні ділянки, виділення яких особисто погодив колишній міський голова Сергій Ратушняк, надавши городянам землю у заплаві Ужа.
Що робити з цією землею, чи є можливість отримання іншої ділянки і хто компенсує витрачені кошти? З такими питаннями до Віктора Погорєлова прийшла Власта Костюк. У 2007 році рішенням сесії їй виділили землю в мікрорайоні Озерної (території було надано назву вулиці Небесної). Аби отримати документи про надання землі, ужгородка заплатила 15 тисяч гривень (ці кошти мали б спрямовуватися на інфраструктуру районів, де й виділялися ділянки під забудову). Утім, коли пані поїхала на власну ділянку, то побачила територію, поділену навпіл великими ровом, на якій не те що будуватися, але й перебувати не можна, адже земля постійно підтоплюється дощовими та ґрунтовими водами. З подібною проблемою на прийом до міського голови прийшли ще кілька ужгородців, зокрема, Андрій Тихановський, котрий отримав ділянку в районі Саксаганського.
Міський голова Віктор Погорєлов повідомив городянам, що прокуратура порушила справу стосовно виділення землі в зоні затоплення (таких ділянок 988, розміщені переважно в районі Саксаганського, Ярослава Мудрого), відтак державні акти на землю у цьому районі не підписуються. Віктор Погорєлов клопотатиме перед урядом щодо фінансування зведення дамби, котра б убезпечила ділянки, розташовані в зоні підтоплення, від паводку. Це наразі єдиний спосіб зарадити людям, котрі стали жертвою чи то популістських, а чи просто цинічних рішень колишнього міського голови Сергія Ратушняка. Власне ж, слід чекати на результати розгляду цих справ прокуратурою.
Віктор Погорєлов визнав, що сьогодні міська влада не може дати задовільної відповіді ужгородцям, котрі, заплативши немалі гроші, отримали ділянки в місцях, де розподіл землі не мав би відбуватися. Кошти, котрі сплачували за надання землі в розрахунку 25 гривень за квадратний метр (рішення про таку сплату відмінено новообраною міською владою на сесії), були використані містом, і для їх повернення людям в бюджеті грошей не передбачено.
Протягом 2006-2010 років попередня міська влада виділила кілька тисяч ділянок, близько тисячі з яких є в зоні затоплення, а понад 200 – в приаеродромній зоні, щодо забудови в межах якої діє заборона транспортної прокуратури. Прес-служба міської ради нагадує – в місті відбувається інвентаризація земельних справ, відтак до її завершення триває мораторій на прийняття рішень стосовно виділення і приватизації земельних ділянок.
|
|