Ужгородський міськвиконком звертається до прокуратури щодо питання приватизації машинобудівного заводу "Тиса"
Додано 08.09.2011
Цієї середи на засіданні Ужгородського міськвиконкому вивчали стан справ на одному з найбільших підприємств міста – Машинобудівному заводі "Тиса". Ініціатива вивчати стан справ в економіці міста з "перших вуст" і разом шукати шляхи покращення ситуації належить міському голові Віктору Погорєлову.
Не секрет, що потужні свого часу підприємства Ужгорода нині переживають не найкращі часи, тож про способи виходу з боргів, збільшення кількості робочих місць, ефективне використання землі і приміщень, а відповідно і про наповнення міського бюджету і йдеться в зустрічах міської влади з керівниками підприємств.
Так, директор ВАТ "Машинобудівний завод "Тиса" Олександр Олашин розповів про фінансовий стан підприємства, на якому нині працюють 70 людей і яке має борги із виплати заробітної плати та до Пенсійного фонду. "Тиса" працює на експорт на давальницькій сировині й через зменшення обсягів виробництва триває процес звільнення працівників.
Міська влада незадоволена роботою підприємства – попри декларації керівництва, не виконано обіцянку скоротити борг із зарплати, до того ж неефективно використовується міська земля. "Ані створення додаткових робочих місць для ужгородців (крім тих 70-ти, що дуже мало для такого заводу), ані податків у бюджет це підприємство сьогодні не дає", зазначив мер. Він порадив підприємству шукати орендарів для вільних ділянок і приміщень, віднаходити способи покращення ситуації і погашення боргів. Загальна територія підприємства становить 17 гектарів, і йшлося про оформлення земельних відносин. Мер акцентував на нераціональному використанні заводом землі міської громади й дав доручення відповідним службам детально вивчити всі аспекти взаємин міста із підприємством. На виконкомі було зазначено, що у разі, коли не буде знайдено шляху виходу з кризової ситуації, міська влада вважатиме за доцільне почати пошук більш ефективного інвестора. Виконком звернувся до прокуратури щодо вивчення питання приватизації підприємства, - інформує прес-служба.