|
В Ужгороді завершується переведення міста на автономне теплопостачання, і сьогодні в місті включили чергові котельні бюджетних закладів.
У п’ятницю вже готові для включення тепла нові котельні у дошкільних навчально-виховних закладах №№ 28, 29, 30 і 31 та заповнюють мережі котельні на Митній, котру увімкнуть в суботу для обігріву гуртожитків УжНУ. А у четвер увімкнена котельня, яка обслуговує АНВК та дитячий садочок коло неї – систему запустили, прогріли, утім, вимкнули, бо температура повітря ще не вимагає включення - наразі в Ужгороді іще не зафіксували нормативних показників (менше 8 градусів середньодобової температури протягом трьох днів). Більшість установ уже має автономні системи, на решті роботи наближаються до завершення, зокрема, тривають процедури, потрібні для підключення газу.
Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов щодня відвідує котельні обласного центру, і, перебуваючи у Доманинцях, де саме завершується монтаж модульного блоку, призначеного для обігріву НВК, прокоментував оперативну ситуацію з опаленням у місті.
"Ми рухаємося за графіком. Так, в ході справи виникають певні проблеми – з проектуванням, з термінами виконання підрядних робіт, з документами, потрібними для підключення газу. Я вірю, що всі здатні ставитися до цього із розумінням. Бо піднімати ґвалт і стверджувати, що в місті нема тепла – це щонайменше нерозумно. Вже включено більше 60 установ бюджетної сфери, в оселях є "автономки", а в тих закладах, де роботи іще тривають (вони, зауважу, на завершальному етапі!) обігрів здійснюється електрикою. Ось тут, у Доманинцях, ми бачимо, що збудована нова котельня і протягом дня-двох вона вже працюватиме. Тому про якісь критичні речі говорити нема сенсу. До речі, в Ужгороді бувало таке, що місто отримувало опалення лише в грудні і навіть в січні. Зараз же ми завершуємо роботи із облаштування нової системи теплопостачання – місто попрощалося з централізованим опаленням і всі заклади отримують автономні джерела обігріву", - сказав мер.
Віктор Погорєлов наголошує: запровадження нової сиcтеми теплопостачання - дуже масштабний і складний проект, його втілення є великим випробуванням. Місто пройшло і через тендерні процедури, які забрали чимало часу, увійшло в програму лізингу для будівництва котелень, непростим етапом є й оформлення документів для підключення газопостачання.
"Запровадження нової системи – велика робота і я дуже радий, що Ужгород завершує цей процес. Роботи тривають дуже активно, і вже в п’ятницю ми підключили чергові заклади. Ужгород – "пілотне" місто в Україні, ми робимо це першими й інші міста використовуватимуть наш досвід під час зміни системи теплопостачання у себе, вчитимуться на наших помилках", - зазначив Віктор Погорєлов.
Нові котельні, що їх отримують міські школи і садочки, оснащені сучасною автоматикою, яка дозволяє регулювати режими теплопостачання залежно від потреб кожного закладу, і є енергоощадними. Тож облаштування нової системи теплопостачання бюджетних установ забезпечить як комфорт для тих, хто там працює і навчається, так і економію коштів. Так, нова система теплопостачання Ужгорода дозволить заощадити від 5 до 10 тисяч кубометрів газу за сезон, - інформує прес-служба міської ради.
|
|