БЮДЖЕТ 2009
Додано 23.01.2009
Видатки по соціальному захисту населення за рахунок субвенції з Державного бюджету по загальному фонду передбачено в сумі 47894,2 тис.грн., з них:
- на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям – у сумі 34300,4 тис.грн., що на 9464,2 тис.грн. (38,1%) більше наданих допомог минулого року;
- на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот - у сумі 11436,0 тис.грн.;
- на надання пільг з послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян – у сумі 2118,4 тис.грн.;
- на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – у сумі 39,4 тис.грн.;

Видатки на капітальні вкладення та внески органів влади Автономної республіки Крим та органів місцевого самоврядування у статутні фонди суб'єктів підприємницької діяльності по спеціальному фонду бюджету розвитку передбачені в сімі 2330,0 тис. грн.
Розподіл коштів бюджету розвитку в розрізі головних розпорядників наведено у додатку 5 до проекту рішення.
Видатки, пов’язані з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг міста, передбачені в сумі 4250,0 тис. грн.
Спрямування спеціального фонду бюджету міста на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг в розрізі об’єктів наведено в Програмі економічного і соціального розвитку міста на 2008 рік.
Видатки, пов’язані з охороною навколишнього природнього середовища, передбачені у спеціальному фонді бюджету міста в сумі 78,3 тис. грн. пропонується направити на розширення полігону твердих побутових відходів.
Видатки цільового фонду в сумі 30,0 тис.грн. направлені управлінню культури, спорту, сім’ї та молоді на проведення міських заходів.

ро бюджет міста на 2009 рік У відповідності до ст.77 Бюджетного кодексу України, керуючись п.23 ст.26 ч.34 Закону „Про місцеве самоврядування в Україні” міська рада ВИРІШИЛА :
Додано 23.01.2009
Про бюджет міста
на 2009 рік

У відповідності до ст.77 Бюджетного кодексу України, керуючись п.23 ст.26 ч.34 Закону „Про місцеве самоврядування в Україні”

міська рада ВИРІШИЛА :

1. Установити загальний обсяг доходів бюджету міста на 2009 рік у сумі 255 389 668 грн.
Обсяг доходів загального фонду бюджету міста визначити у сумі 223 587 977 грн., спеціального фонду бюджету –31 801 691 грн., у тому числі бюджет розвитку – 7 409 797 грн. (додаток 1).

2. Затвердити загальний обсяг видатків бюджету міста на 2009 рік у сумі 255 389 668 грн., в тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету у сумі 223 587 977 грн. та видатків спеціального фонду бюджету – 31 801 691 грн., (з них бюджет розвитку – 7 409 797 грн.) за функціональною (додаток 2) та відомчою (додаток 3) структурою бюджету.

3. Установити розмір оборотної касової готівки міського бюджету в сумі 200 000 грн.

4. Затвердити обсяги міжбюджетних трансфертів на 2009 рік
(додаток 4):
4.1. Кошти, що передаються до Державного бюджету, у сумі 616 400 грн.;
4.2. Субвенція у сумі 59 155 872 грн., в т. ч. загальний фонд - 47 109 772 грн., спеціальний фонд -12 046 100 грн. , з них за видами :
4.2.1.Cубвенція на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям у сумі 38 600 000 грн.
4.2.2. Cубвенція на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот у сумі 16 193 700 грн., в т.ч. загальний фонд 4 147 600 грн., спеціальний фонд 12 046 100 грн.
4.2.3. Субвенція на надання пільг з послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого, пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у сумі 3 535 200 грн.
4.2.4. Субвенція на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого і рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у сумі 27 300 грн.
4.2.5. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення виплат, визначених Законом України „Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України „Про освіту” педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів” у сумі
769 572 грн.
4.2.5. Інша субвенція з обласного бюджету (компенсаційні виплати інвалідам на бензин,ремонт,техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування) у сумі 30 100 грн.
Надати право фінансовому управлінню протягом 2009 року приводити у відповідність до змін та доповнень бюджетної класифікації доходи і видатки міського бюджету та вносити зміни до розпису загального та спеціального фонду бюджету міста по субвенціях з Державного бюджету України у відповідності до проведених головним фінансовим управлінням Закарпатської обласної державної адміністрації змін обсягу субвенції із затвердженням на черговій сесії міської ради.

5. Затвердити напрями спрямування коштів спеціального фонду бюджету розвитку на фінансування робіт по будівництву, реконструкції та реставрації, капітальному ремонту об`єктів комунальної власності міста у 2009 році (додаток 5).

6. Затвердити перелік програм та інших видатків, фінансування яких враховано у обсязі бюджету міста на 2009 рік за рахунок доходів, що враховуються при визначенні трансфертів та доходів, що не враховуються при визначенні трансфертів, нерозподілених коштів на інші видатки (додаток 6).

7. Установити розмір резервного фонду бюджету міста на 2009 рік у сумі 200 000 грн.

8. Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду бюджету міста на 2009 рік за їх економічною структурою відповідно ст.27 Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік ”:
оплата праці працівників бюджетних установ (код 1110);
нарахування на заробітну плату ( код 1120);
придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів (код 1132);
забезпечення продуктами харчування (1133);
оплата комунальних послуг та енергоносіїв (1160);
виплата процентів за державним боргом (код 1200);
трансферти населенню (код 1340);
трансферти місцевим бюджетам (код 1320).

9. Відповідно до статті 52 Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік” , розміщення тимчасово вільних коштів загального та спеціального фондів міського бюджету на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків здійснювати згідно з порядком затвердженим Кабінетом Міністрів України .

10. Установити, що керівники бюджетних установ і організацій утримують чисельність працівників та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату лише у межах фонду заробітної плати, затвердженого для бюджетної установи у кошторисі доходів і видатків.

11. Установити, що в процесі виконання бюджету міста :

11.1. Порядок передачі бюджетних повноважень від одного головного розпорядника коштів до іншого, крім призначень резервного фонду бюджету міста, здійснюється відповідно до ч.5 ст.23 Бюджетного кодексу України.
11.2. Перерозподіл видатків за функціональною класифікацією видатків у межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника коштів міського бюджету , що призводить до зміни затверджених бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах та за економічною класифікацією в межах затвердженого загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника коштів по загальному та спеціальному фондах бюджету міста здійснюється міським фінансовим управлінням за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів.
11.3. Забороняється розпорядникам коштів бюджету міста брати бюджетні зобов`язання у 2009 році без відповідних бюджетних асигнувань.
12. При невиконанні доходної частини бюджету дозволити фінансовому управлінню обмежувати бюджетні асигнування головним розпорядникам коштів пропорційно недовиконанню доходної частини бюджету, за винятком бюджетних асигнувань по захищених статтях видатків.
13. Установити, що повернення коштів, наданих для кредитування громадянам на будівництво і придбання житла, та повернення відсотків за користування кредитом спрямовуються на подальше надання кредитів.
14. Відповідно до ст.51 Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік” надати право виконкому Ужгородської міської ради отримувати позики із єдиного казначейського рахунку на покриття обсягів тимчасових касових розривів, пов’язаних із забезпеченням видатків загального фонду міського бюджету у 2009 році.

15. Установити, що при поданні пропозицій постійних депутатських комісій міської ради, структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, звернень підприємств, установ, організацій та громадян з питань, вирішення яких в поточному бюджетному періоді призведе до збільшення видатків бюджету міста ( виділення додаткових асигнувань), збільшення доходної частини бюджету, а також надання пільг щодо оподаткування , суб’єкт ініціативи зобов’язаний подати пропозиції і розрахунки про джерела додаткових доходів для покриття збільшення видатків або за рахунок скорочення окремих обсягів призначень видаткової частини бюджету.

16. Додатки 1-7 до цього рішення є його невід`ємною частиною.



Міський голова С.М.Ратушняк

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до рішення „Про бюджет міста на 2009 рік” Доходи
Додано 23.01.2009
Формування показників бюджету міста на 2009 рік проведено в умовах розгортання світової фінансово-економічної кризи,та її впливу на розвиток економіки країни і, як наслідок, на фінансово-економічну ситуацію в місті.
З урахуванням зазначеного, в основу формування обсягів доходів і видатків бюджету міста, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів покладено вимоги Бюджетного кодексу України, норми Закону України від 31 жовтня 2008 року №639-УІ «Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», основні вимоги Указу Президента України від 20 жовтня 2008 року «Про невідкладні заходи з посилення фінансово-бюджетної дисципліни та мінімізації негативного впливу світової фінансової кризи на економіку України». Також, при розробці проекту бюджету міста на 2009 рік, враховано основні завдання бюджетної політики держави, визначені Декларацією цілей та завдань бюджету на 2009 рік (Бюджетною декларацією), яка схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2008р. №160.
Починаючи з 2009 року місцеві бюджети отримають додатковий ресурс у вигляді надходжень коштів від реалізації безхазяйного майна, скарбів, знахідок, валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі (крім коштів від реалізації скарбів, що є пам’яткою історії та культури та майна, одержаного державою в порядку спадкування чи дарування), які були джерелом формування державного бюджету.
На формування показників бюджету міста значною мірою вплинула наступна економічно-соціальна ситуація в місті.

Інформація про підсумки економічного та соціального розвитку міста за попередні періоди та прогноз показників на 2009 рік.
Основні показники економічного і соціального розвитку міста

Показники 2007рік 2008 (попер.звіт) 2009 рік
(прогноз)
1 2 3 4
Обсяг реалізованої промислової продукції у діючих цінах всього 364,4 450,0 460,0
Обсяг реалізованої промислової продукції упорівняльних цінах у % до відповідного періоду попереднього року. 104,4 100,0 101,0
1 2 3 4
Фінансові результати діяльності госпрозрахункових підприємств, млн.грн. 7,3 6,0 6,0
Обсяги обороту роздрібної торгівлі ( з урахуванням товарообороту як юридичних, так і фізичних осіб), млн.грн. 1431,8 1727,9 1930,0
Фонд оплати праці штатних працівників ( робітників і службовців, працівників сільського господарства ) великих та середніх підприємств, млн. грн. 776,9 950,3 980,0
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника, (грн.) 1303,0 1685,0 1800,0
Надходження до зведеного бюджету (обов’язкові платежі, що контролюються податковими органами ), млн. грн. в т.ч. 355,0 466,0 440,0
Бюджет міста 223,8 228,0 194,0

Обсяг промислового виробництва за січень-листопад 2008 р. знизився на 2,2% до відповідного періоду минулого року і на 8,8% у листопаді до жовтня п.р.
Серед основних проблем та причин спаду виробництва є: економічна та фінансова криза, відсутність ринку збуту, ріст вартості енергоносіїв, відсутність замовлень, висока конкуренція в ціновому сегменті, застаріле обладнання, дефіцит кваліфікованої робочої сили.
Фінансовий результат до оподаткування підприємств і організацій щомісячного обліку міста за 10 місяців 2008 року склав 9,2 млн.грн. прибутку, який в порівнянні з відповідним періодом 2007 року збільшився на 29,9 млн.грн. При цьому, 68,3% підприємств від загальної кількості були прибутковими і отримали 105,6 млн.грн. прибутку, що на 67,4% більше, ніж за відповідний період 2007 року. Збитково працювало 31,7% підприємств, якими допущено збитків на суму 96,5 млн.грн. Майже третина прибуткових підприємств міста зосереджена у торгівлі. Від’ємний фінансовий результат по місту сформувався, в основному, за рахунок промислових підприємств.
До бюджетів усіх рівнів за січень-листопад 2008 року надійшло 426,0 млн.грн., що на 34,9% (110,0 млн.грн.) більше відповідного періоду минулого року. До бюджету міста за 11 місяців п.р. надійшло 278,3 млн.грн. (в тому числі 68,8 млн.грн. офіційних трансфертів), що на 37,5 % більше відповідного періоду минулого року.
Недоїмка до бюджетів усіх рівнів станом на 1 листопада п.р. склала 8,7 млн.грн., яка збільшилась відносно початку року на 0,4 млн.грн. Найбільшим боржником є ОКП „Закарпаттеплокомуненерго”.
Надходження до Пенсійного фонду склали 428,3 млн.грн. (з них 407,9 млн.грн. власних), що на 100,5 млн.грн. (30,7%) більше, ніж за січень-листопад 2007 року. Пенсію отримували 25,1 тис. громадян на суму 237,8 млн.грн., що на 70,6 млн.грн. (42,2%) більше, ніж за 11 місяців 2007 р.
Недоїмка до Пенсійного фонду станом на 1 грудня 2008 р. становить 1035,3 тис.грн., яка збільшилась відносно відповідного періоду минулого року на 423,9 тис.грн (69,3%). Найбільша заборгованість до Пенсійного фонду у підприємств: КАТП 072801, ВАТ “Машинобудівний завод”, ПП “С.Е.Л.”, ДП “Ефорт-16”, Кооператив “Зоря”.
Станом на 1 листопада 2008 року заборгованість із виплати заробітної плати підприємств основного кола склала 365,9 тис.грн. Відносно відповідного періоду минулого року заборгованість збільшилась на 108 тис.грн. Заборгували своїм працівникам підприємства ВАТ „Машинобудівний завод „Тиса”, ТОВ „Західноінвестиційна компанія”, ТОВ „Мультисервіс”, ТОВ „Футбольний клуб „Закарпаття”, ГДСЛАП „Закарпатагроліс”.
Середньомісячна заробітна плата за 10 місяців п.р. (за розрахунковими даними) становить 1691,3 грн., що на 33,7% (426,07 грн.) більше, ніж за відповідний період 2007 року, в 2,5 рази більше прожиткового мінімуму для працездатної особи і в 2,8 р. більше розміру мінімальної заробітної плати. Середньомісячна заробітна плата за жовтень збільшилась на 27,7% (392,7 грн.) відносно відповідного періоду минулого року і склала 1808,19 грн. Найвищий рівень заробітної плати по місту у працівників, зайнятих у фінансовій діяльності, державному управлінні, транспорті і зв’язку.
За січень-листопад 2008 р створено 4302 нових робочих місць за даними міського центру зайнятості та зареєстровано 1427 приватних підприємців Реєстраційною палатою міста. МЦЗ працевлаштовано 2606 осіб, що складає 73,4% тих, що звернулися з питань працевлаштування. 59 безробітних отримали одноразову допомогу для відкриття власної справи, 512 осіб проходили професійне навчання, 383 брали участь у громадських роботах. З початку року на обліку перебували 4240 осіб, статус безробітного мали 1886 осіб.
У листопаді п.р. сплачено населенням за житлово–комунальні послуги 4,9 млн.грн., що становить 83,6% від нарахованих сум. З усіх видів послуг неповна сплата має місце за гаряче водопостачання., а найвищий рівень сплати за воду та каналізацію. Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги станом на 01.11.08. складає 49,1 млн.грн. За січень-листопад 2008 року призначено субсидії на відшкодування оплати житлово-комунальних послуг на суму 2507,2 тис.грн., в тому числі у грудні отримали субсидії 639 сім’ї.




Прогноз оцінки доходів бюджету міста на 2009 рік

Розрахунки прогнозних надходжень доходної частини бюджету міста на 2009 рік проведено з урахуванням динаміки фактично отриманих у минулих роках надходжень за окремими джерелами, скорочення темпів росту поступлень податків і зборів (обов’язкових платежів) за останні два місяця 2008 року та змін в чинному законодавстві, які можуть вплинути на обсяги обов’язкових платежів до бюджету. При формуванні показників бюджету міста на 2009 рік, також, враховувався вплив наслідків світової фінансової кризи на економіку міста, уповільнення у 2008 році ділової активності в Україні, вплив зовнішньої кон’юнктури на економіку міста, а також спад обсягів промислового виробництва, який відбувся наприкінці 2008 року.
З урахуванням зазначеного, обсяг доходів загального і спеціального фондів бюджету міста в 2008 році разом з трансфертами прогнозується на рівні 255389,7 тис. грн.
Згідно формульних розрахунків Міністерства фінансів в поточному бюджетному році очікується перевищення поступлень доходів бюджету міста над видатками, визначеними на основі нормативів бюджетної забезпеченості на одного жителя, що в свою чергу супроводжується вилученням коштів з бюджету міста до державного бюджету. Обсяг коштів, що передаються в 2008 році до державного бюджету, згідно з розрахунками, проведеними Міністерством фінансів за формулою розподілу міжбюджетних трансфертів між Державним бюджетом та місцевими бюджетами, відповідно до статті 97 і 98 Бюджетного кодексу України становить 616,4 тис.грн.
Прогнозний обсяг доходів бюджету, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів і формуються з надходжень загальнодержавних податків і зборів, закріплених за місцевими бюджетами, згідно із статтями 64, 65 Бюджетного кодексу України, обрахований Міністерством фінансів України для м. Ужгорода в розмірі 146632,3 тис.грн. (спад проти фактичного виконання зазначених доходів попереднього року прогнозується в сумі 6144,2 тис.грн., або 96% фактичних поступлень).
На виконання ст.44 Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік”, з метою забезпечення в повному обсязі потреби в асигнуваннях для оплати праці працівників бюджетних установ (делеговані державою повноваження), враховуючи темпи надходжень доходної частини бюджету в листопаді та грудні 2008 року, виконкомом міської ради пропонується збільшити прогнозний обсяг вищезазначених доходів бюджету у порівнянні з контрольними показниками Міністерства фінансів на 15680,9 тис.грн.
Враховуючи тенденцію щодо спаду темпів росту поступлень податків і зборів (обов’язкових платежів) в кінці минулого року, пропонується затвердити доходну частину загального фонду бюджету міста на 2009 рік в обсязі 223588,0 тис.грн., в тому числі податки і збори (обов’язкові платежі) - 176478,2 тис.грн., що на 8849,8 тис.грн. або 105,3 % більше ніж в попередньому році та субвенцію в розмірі 47109,8 тис.грн. Динаміка доходної частини бюджету міста за останні чотири роки і прогноз на поточний бюджетний рік наведена і таблиці нижче.

Млн... грн.
Доходи 2005 рік (факт) 2006 рік (факт) 2007 рік
(факт) 2008 рік ( опер. дані факту) 2009 рік прогноз Відхилення прогнозу на 2009 рік від факт.надх на 2008 рік
+/- %
Всього бюджет– разом, у т.ч.: 105 011,7 122 391,7 172 483,2 233 909,3 196 233,8 -37 675,5 83,9
загальний фонд 67 547,6 88 244,2 129 763,4 167 629,5 176 478,2 8 848,7 105,3
спеціальний фонд 374 64,1 341 47,5 42 719,8 66 279,8 19 755,6 -46 524,2 29,8


Обсяг закріплених доходів бюджету міста, що враховуються при визначення міжбюджетних трансфертів прогнозується в розмірі 162313,2 тис.грн., обсяг доходів, що не враховуються – 14165,0 тис.грн.
Спеціальний фонд бюджету міста з врахуванням трансфертів розрахований у обсязі 31801,7 тис. грн., в тому числі бюджет розвитку – 7409,8 тис. грн., що на 64848,2 тис. грн менше ніж фактичне виконання в попередньому році оскільки значно зменшився обсяг майна комунальної власності, яке планується до відчудження в 2009 році.
В загальній сумі прогнозних надходжень загального фонду бюджету міста в поточному бюджетному році, податкові надходження займають найбільшу питому вагу (76,1 %) і очікуються в обсязі 170176,7 тис.грн.
При розрахунку обсягу надходжень в бюджет міста нормативної частки податку з доходів фізичних осіб, найбільшого джерела загального фонду доходної частини бюджету, враховано обов’язкову норму ст.16 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”, яку частина суб`єктів господарювання, розміщених на території міста, не виконує ухиляючись від перерахування відповідного податку в міський бюджет.
Обсяг прогнозних поступлень податку з доходів фізичних осіб на плановий бюджетний період розрахований з врахуванням зменшення фонду оплати праці у зв’язку з скороченням робочих місць, пов’язаним з економічною кризою в країні.
Враховуючи вищенаведене, прогнозний обсяг податку з доходів фізичних осіб на 2009 рік розрахований в сумі 140043,0 тис.грн., що на 8454.1 тис. грн. або 106.4 % більше ніж у 2008 році.





Оновлена
версія сайту
Інформація про виділення коштів місцевого бюджету
КОРИГУВАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ МІСТА

ПЛАН ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ МІСТА
Внесення змін у детальні плани території індивідуальної малоповерхової житлової малоповерхової забудови в районі вулиць Тютюнової, Загорської, Ярослава Мудрого для розміщення житлових будинків садибного типу для учасників АТО та бойових дій в Афганістані
ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ ПЛАН МІСТА

Пояснювальна записка.pdf
Карта (1-5000).jpg (35M)
Схема маршрутів громадського транспорту Ужгорода


Контактні телефони приватних та комунальних служб міста, диспетчерських служб
Інформація про порядок подання звернень, функціонування телефонів «гарячої лінії» та електронні поштові адреси в Ужгородській місцевій прокуратурі

Електронні звернення громадян


*Додатково інформуємо, що відповідно до Закону України, "Про звернення громадян" відділом роботи із зверненнями громадян ведеться реєстрація телефонних звернень громадян за номером : 617127

швидкий перехід


ГОЛОВНА

Про Ужгород

Фотогалерея

Структура органів міської ради

Рішення сесій міської ради

Рішення виконкому

Розпорядження міського голови

Постійні комісії

Громадсько-політична активність

Зовнішньо-економічна та інвестиційна діяльність

Паспорт підприємств міста

Оголошено конкурс