СОЛІДАРНІСТЬ ІЗ СОЛОТВИНСЬКОЮ ГРОМАДОЮ І СЕЛИЩНОЮ РАДОЮ в їх консолідованих зусиллях по відверненню техногенно-екологічної катастрофи
Додано 26.04.2010
ЗАЯВА
депутатів Ужгородської міської ради та Ужгородського міського голови Ратушняка С.М. на підтримку місцевого референдуму в селищі Солотвино Тячівського району
Ужгородська міська рада висловлює свою підтримку громаді селища Солотвино Тячівського району, яка ініціювала проведення місцевого референдуму з питання оголошення території селища, що знаходиться в межах впливу гірничих виробіток солерудника, зоною надзвичайної техногенно-екологічної ситуації.
За останні роки громади всього Закарпаття з тривогою сприймали повідомлення із Солотвина про загрозливі прояви техногенної катастрофи в безпосередній близькості від житлових і промислових зон селища, спричинені тривалим шахтним видобутком солі та згубними і нез’ясованими підземними водно-природними явищами.
Селище Солотвино – це не лише солерудник з однією з найкращих за якістю кам’яною сіллю та унікальними у Європі алергологічними лікарнями під землею, це не лише Солоні озера з популярним туристично-рекреаційним комплексом. В першу чергу – це більш як дев’ятитисячна багатонаціональна Солотвинська громада, яка разом із селищною радою вичерпала уже всі інші можливості для того, щоб звернути увагу органів державної влади на необхідність адекватного реагування в упередженні реальної загрози техногенної катастрофи. Адже небезпека, пов’язана з деформаціями і проваллями земної поверхні на відроблених площах однієї з шахт, нависла над територією селища, до якої входять 23 вулиці, 329 будинків, система водопостачання і водовідведення, залізнична станція, поліклініка, лікарня, дві загальноосвітні школи, ділянка автодороги державного значення.
Нині Солотвинська громада стала фактично заручницею ситуації, створеної багаторічною політикою виснажливої експлуатації природних надр.
Ужгородська міська рада, як представницький орган громади, що також ініціювала референдум у 2008 році на захист своїх невід’ємних конституційних прав розпоряджатися землею для загальних потреб громади, висловлює солідарність із Солотвинською громадою і селищною радою в їх консолідованих зусиллях по відверненню техногенно-екологічної катастрофи.
Враховуючи вищенаведене, просимо також Уряд України прискорити вжиття необхідних заходів та врахувати ситуацію, що склалася при формуванні проекту Бюджету України на 2010 рік.
Прийнято 16 квітня 2010 року
на V сесії міської ради V скликання.