|
Уперше за багато років на сесію Ужгородської міськради прийшов голова Закарпатської обласної ради. Михайло Рівіс, виступаючи на початку засідання сесії 4 лютого, зазначив, що хоче засвідчити свою підтримку міському голові Богдану Андріїву, депутатам і буде всіляко допомагати перетворити Ужгород на достойну візитівку всього Закарпаття.
Запевнив: сприятиме залученню в місто додаткових коштів, зокрема, європейських грантів, адже можливостей ні міського, ні навіть обласного бюджету не вистачить на вирішення нагальних проблем обласного центру. Повідомив, що вже є домовленість про фінансування Європейським банком реконструкції і розвитку програми реконструкції водопровідної системи Ужгорода, уже ближчим часом, можливо, і наступного тижня, відбудеться зустріч із цього питання у представництві ЄБРР у Києві. Тільки цей проект дасть змогу залучити на розвиток міста кошти, які складають чи не половину нинішнього бюджету Ужгорода.
Богдана Андріїва наприкінці березня взяти участь у робочій поїздці представників Закарпаття у чеський край Височина для відновлення співпраці з містом-партнером Ужгорода Їглавою, що дасть можливість залучити на користь нашого міста кошти в рамках програм східного партнерства та інших.
Упродовж засідання депутати розглянули 40 питань, 4 проекти рішень зняли на додаткове вивчення, щоб винести на наступну сесію, заплановану, попередньо, на 25 лютого. Зокрема, це проекти про парки "Боздоський" і "Під замком", про зміни до Порядку встановлення вивісок та зміни до програми молодіжної. сімейної, гендерної політики.
Кількома прийнятими рішеннями сесії виділили по 15 тисяч гривень дружинам чотирьох загиблих в АТО ужгородців на встановлення пам’ятників. Крім того, підтримали надання грошової допомоги (на лікування, ремонт квартири та у зв’язку зі скрутним становищем) п’ятьом ужгородцям. Також проголосували за виділення двом ужгородським родинам, у яких дітки народилися у новорічну ніч, по тисячі гривень.
Погодили і рішення, за яким у бюджет міста надійдуть 3 мільйони 800 тисяч гривень – кошти, якими район профінансує лікування мешканців Ужгородщини у медзакладах обласного центру. А 50 мешканцям міста завдяки прийнятій сьогодні програмі буде встановлено автономне електричне опалення, ще 16 ужгородцям допоможуть із введенням в експлуатацію електроопалення, яке вони встановили за свої гроші. На це передбачили 500 тисяч гривень.
Визначили також, скільки відсотків – від 1 до 10 – від вартості проведення в Ужгороді капітального ремонту будинків (фасадів, покрівель тощо) повинні виділяти мешканці для співфінансування. Залежить це від того, який будинок – чи в історичному центрі, ОСББ чи бере участь у Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», або ж ідеться про ремонт ліфта, на який потрібно більше 1,5 млн. грн.
Міський Водоканал за рішенням сьогоднішньої сесії отримає фінансову підтримку – майже 11,5 мільйонів гривень, оскільки підприємство перейшло на цілодобове постачання води мешканцям Ужгорода і на це йде дуже багато електроенергії, яка, до того ж, постійно дорожчає. Водоканал представив детальний перелік, які саме роботи й із заміни якого обладнання, мереж будуть ними виконані і як це покращить ситуацію із забезпеченням міста водопостачанням.
Які вулиці капітально відремонтувати і за які суми коштів – визначено змінами до Програми благоустрою Ужгорода. Ця ж програма передбачає видатки на озеленення, утримання світлофорів, ветеринарні послуги у притулку для тварин, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, очищення вуличної зливової каналізації тощо. А зміни, внесені до Програми охорони навколишнього природного середовища Ужгорода, дадуть змогу зробити капітальний ремонт підвісного мосту у парку "Боздоський" а також утримувати, доглядати цю зелену зону та парк "Під замком".
Деякі програми, прийняті сьогодні і раніше, наприклад, щодо харчування дітей у школах і садочках, навчання плаванню дітей і розвитку водних видів спорту, а також щодо ремонту доріг депутати рішенням міськради внесли сьогодні як зміни до Програми соціально-економічного розвитку Ужгорода на цей рік.
Бюджет Ужгорода депутати теж дещо підкоригували, відповідно до прийнятого Закону України „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо цільового спрямування екологічного податку ” та наказу Мінфіну про зміни в бюджетній класифікації.
На загал зміни більше технічні, але важливі для закладів – які суми і на що – оплату праці, медикаменти, енергоносії тощо вони зможуть скеровувати.
Рішення про припинення діяльності кількох комунальних підприємств і навчально-виховного комплексу "Гранд" – крок до завершення процедури ліквідації підприємств, які вже давно не працюють й існують лише формально.
За ще одним рішенням сесії на вулиці Небесної сотні громадська організація «Спілка учасників бойових дій АТО міста Ужгород «Побратими України м.Ужгород» отримає в оренду приміщення. Оплата за весь рік для захисників країни буде символічною – 1,2 грн.
Розглянули депутати і ряд земельних рішень. Але вони стосувалися не виділення нових ділянок, адже, як відомо, на це накладено мораторій на час проведення інвентаризації, а щодо процедури викупу ділянок, рішення про які приймалося раніше.
Наприкінці сесії депутати підтримали звернення колег із фракції "Солідарність" про нагородження грамотами бійців 128-ї бригади, які рік тому забрали в зоні АТО ворожий танк. Але оскільки воїни зараз не в Ужгороді, відзнаки їм передадуть. Також ішлося про звернення до міністра оборони та Президента, щоб нагородити хлопців. Загалом його підтримали, але ще вирішать питання про деякі документи із військкоматом.
|
|