В Ужгороді вшанували учасників бойових дій на території інших держав
Додано 15.02.2016
Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв разом із керівниками області – головою обласної адміністрації Геннадієм Москалем, головою облради Михайлом Рівісом, очільниками правоохоронних та інших відомств узяв участь у відзначенні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Сьогодні, 15 лютого, виповнилася 27-а річниця виводу військ із Афганістану і на традиційний мітинг до пам'ятника "Скорботна мати" - стели загиблим воїнам-афганцям прийшли численні ветерани, їхні сім'ї, друзі і близькі.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль у своєму виступі нагадав, що під час цієї війни, яка тривала майже десятиліття, біда прийшла у 53 родини закарпатців. Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс наголосив, що воїни-афганці і зараз серед перших захисників країни у зоні АТО і волонтерів, які допомагають військовим. Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв зазначив, що за роки війни в Афганістані там, хоч і з чужої волі, але мужньо виконували свій обов'язок більше 160 тисяч українців, чимало наших земляків побували і в численних "гарячих точках" в інших державах. Керівники громадських організацій воїнів-афганців проводили паралелі: та війна була неоголошеною, так само діє агресор і щодо України нині.
Пам'ять тих, хто не повернувся з афганської війни, помер згодом від ран, вшанували хвилиною мовчання, поклали вінки і квіти до монументу, який символізує скорботу всіх жінок, що втратили чоловіків, батьків, братів, дітей, коханих. Пролунав військовий салют, а згодом усіх запросили у розташовані поруч польові намети на символічні бойові 50 грамів, щоб могли поспілкуватися давні побратими…