|
Із проблемою, що пенсіонерів та інших пасажирів пільгових категорій не хочуть без оплати, хоч це і передбачено законодавством, перевозити водії автобусів у прилеглі до Ужгорода села, звернулися напередодні на особистий прийом до міського голови Богдана Андріїва кілька літніх людей. Пояснювали: розуміють, що це питання аж ніяк не до міського голови, але не знають, до кого ще і як звернутися, просили підняти проблему перед керівництвом області.Богдан Євстафійович одразу ж домовився, що чотирьох заявників тут же прийме один із заступників голови Закарпатської ОДА і наголосив: в Ужгороді перевізники зобов'язані перевозити без оплати не тільки пенсіонерів і пільговиків, а тепер і школярів.Також на прийом прийшли п'ятеро учасників АТО, які представляли 16 побратимів, котрі мають проблеми з оформленням документів на виділені їм земельні ділянками на вулиці Журавлиній, пов'язані з одним із орендарів. Залучивши юристів та керівника відділу землекористування, знайшли механізм, як вирішити проблему, міський голова дав відповідні доручення.
Загалом під час вчорашнього прийому громадян Богдан Андріїв розглянув 39 звернень, серед них кілька колективних. Чимало ужгородців зверталися з проханнями про матеріальну допомогу на лікування, про встановлення електричного опалення, виділення землі і житла, прописки.
Богдан Євстафійович пояснював, що наразі діє мораторій на виділення землі, хоча він чудово розуміє ситуацію людей, які перебувають на черзі на отримання ділянок ще з середини 90-х років, а серед них, зокрема і учасники бойових дій в Афганістані. Як і під час кожного прийому доводилося також роз'яснювати, що міська рада не має житла – нічого не будує, не є власником гуртожитків, хоч і дуже хотілося б допомогти людям, бо звертаються насамперед багатодітні, інваліди, літні люди, які опинилися в скрутній життєвій ситуації.
Багато відвідувачів скаржилися також на те, що не можуть завершити, наприклад, епопею зі встановленням лічильника, що тече дах чи немає освітлення у під'їзді, підвалі (вул. Собранецька), з 1995 року не працює ліфт (Легоцького), що потрібно перемістити майданчик для сміттєвих контейнерів (біля "П'яного базару"), зробити каналізацію (вул. Лермонтова), відремонтувати тротуар (на Загорській від Ужгородської РДА до базарчика), осушити сирий підвал (вул. Заньковецької). Група людей прийшли зі зверненням, що немає каналізаційного стоку на вулиці Буковинській. Богдан Євстафійович пояснив: вулицю включили до програми реконструкцій на 2016-17 роки, однак потрібно будувати новий колектор в районі вулиці Тельмана і це вимагає чимало грошей.
Згодом на нараді з керівниками комунальних служб міський голова дав доручення відповідним підрозділам щодо вирішення питань, з якими звернулися ужгородці, і підкреслив: "Здебільшого зі скаргами на комунальні служби, ЖРЕРи звертаються літні люди, які старанно платять за комунальні послуги, віддають часто останні копійки і треба знаходити можливість ремонтувати їм дахи, осушувати підвали, а не змушувати місяцями звертатися в різні інстанції з проханнями".
|
|