Міська влада допомагає перевести давній конфлікт між підприємством і мешканцями гуртожитку в конструктивний діалог
Додано 18.12.2015
Мешканці гуртожитку на вул. Бородіна,14 і представники підприємств, яким гуртожиток перейшов від колишнього власника «Закарпатбуд», вчора прийшли до міської влади, щоб знайти вихід із давнього конфлікту щодо передачі житла у власність людей.
Заступник міського голови Ужгорода Олександр Габор запросив на зустріч юриста міської ради, представників Фонду держмайна та підприємств-надавачів послуг – міського Водоканалу та «Закарапттяобленерго», перед якими є борг за воду та електроенергію.
Передача блоків гуртожитку, в яких живуть люди, їм у власність – досі не проведена, хоча тягнеться з 90-х років, у справі вже чимало судових рішень. Зараз Житлово-побутове підприємство та його дочірнє підприємство, які змінили колишній «Закарпатбуд» корпорації «Укрбуд», готові передати гуртожиток у комунальну власність міста, щоб далі він перейшов в оперативне управління комітету мешканців. Проте каменем спотикання залишаються чималі борги, які рахуються за підприємством, а там запевняють, що це борги людей, які не платили за надані послуги.
Люди нарікають, що колись платили підприємству єдину суму за проживання, а воно не перераховувало гроші надавачам послуг. Також годі визначити, скільки саме хто боргує за воду чи електрику. Крім того, запевняють, що суми боргу їм уже виставляли, вони оплачували, а тепер у них вимагають платити ще мало не десяток тисяч гривень.
Присутні на зустрічі представники «Закарпаттяобленерго» та Водоканалу розповіли, що кожному мешканцю вже встановлено індивідуальні лічильники, за якими люди справно платять. Але, наприклад, перед Водоканалом ще є більше 380 тисяч гривень давнього боргу і треба доопрацювати механізм розрахунків, погодити остаточно хто і скільки винен.
Уся дискусія в міській раді тривала дуже емоційно, жителі гуртожитку і представники підприємства вкотре агресивно звинувачували один одного, ставили риторичні запитання.

Зрештою, за наполяганнями заступника міського голови Олександра Габора, всі погодилися з наступним механізмом: мешканці гуртожитку представляють бухгалтерії підприємства усі квитанції, чеки, якими можуть підтвердити оплату, проводиться взаємна звірка, все узгоджується з підприємствами-надавачами послуг, щоб чітко відділити борги мешканців від боргів підприємства, яке наразі є власником гуртожитку. На це визначили 3 тижні часу. Також паралельно триватиме процес передачі гуртожитку на приватизацію, у тому числі й у судах. Міська влада, запевнив Олександр Габор, готова бути арбітром, щоб допомогти налагодити конструктивний діалог для вирішення проблеми боргів і зробить усе, залежне від неї, щоб якомога швидше люди могли отримати житло у власність.


Оновлена
версія сайту
Інформація про виділення коштів місцевого бюджету
КОРИГУВАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ МІСТА

ПЛАН ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ МІСТА
Внесення змін у детальні плани території індивідуальної малоповерхової житлової малоповерхової забудови в районі вулиць Тютюнової, Загорської, Ярослава Мудрого для розміщення житлових будинків садибного типу для учасників АТО та бойових дій в Афганістані
ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ ПЛАН МІСТА

Пояснювальна записка.pdf
Карта (1-5000).jpg (35M)
Схема маршрутів громадського транспорту Ужгорода


Контактні телефони приватних та комунальних служб міста, диспетчерських служб
Інформація про порядок подання звернень, функціонування телефонів «гарячої лінії» та електронні поштові адреси в Ужгородській місцевій прокуратурі

Електронні звернення громадян


*Додатково інформуємо, що відповідно до Закону України, "Про звернення громадян" відділом роботи із зверненнями громадян ведеться реєстрація телефонних звернень громадян за номером : 617127

швидкий перехід


ГОЛОВНА

Про Ужгород

Фотогалерея

Структура органів міської ради

Рішення сесій міської ради

Рішення виконкому

Розпорядження міського голови

Постійні комісії

Громадсько-політична активність

Зовнішньо-економічна та інвестиційна діяльність

Паспорт підприємств міста

Оголошено конкурс