|
На цьому на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій наголосив міський голова Ужгорода.
Планове засідання комісії під головуванням Богдана Андріїва відбулося напередодні у міській раді. Комісія є постійно діючим органом, який утворений для координації діяльності підприємств, установ та організацій Ужгорода, що пов’язана із забезпеченням техногенно-екологічної безпеки, захисту населення і територій від наслідків НС. Цього року комісія провела 5 планових та 2 позапланові засідання. Відповідно до свого положення комісія має збиратися не рідше одного разу на квартал, однак у випадку необхідності це робиться негайно. Для збору працює спеціальна система оповіщення.
Незважаючи на те, що наразі нема жодних загроз, міська влада як одне з першочергових завдань ставить проведення моніторингу місць можливих льодових заторів, попередження можливої загрози повені. Спостереження за гідрологічним та льодовим режимом зроблять постійними. Крім того, наголошувалося на тому, що мають бути почищені кювети, придорожні канали, дренажні системи, поповнено аварійний запас мішків та сипучих матеріалів, одним словом, робота має бути поставлена так, щоб у випадку надзвичайної ситуації бути готовими негайно на неї відреагувати. Як зазначалося на засіданні, у міськрайонному управлінні водного господарства є комп’ютерна програма, яка прораховує ризики на випадок, якщо буде велика вода. Так-от, ця система визначила місця в Ужгороді, де у разі різкого підняття води необхідно встановити пости спостереження за підняттям рівня води у річці Уж. Це – мікрорайон Радванка, район Ботанічного саду, Студентська набережна, Боздоський парк та мікрорайон Ярослава Мудрого.
На засіданні також затвердили план роботи комісії на наступний рік. Зокрема, будуть розглянуті питання щодо стану пожежної та техногенної безпеки, забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя міста у весняно-літній період, ветеринарного контролю, дотримання безпеки у газовому господарстві, профілактики захворювання на грип та ГРВІ, вноситимуться зміни та доповнення у паспорт ризику виникнення надзвичайних ситуацій на території міста тощо.
|
|